Kamma Nature – bransoletki z naturalnych kamieni

utworzone przez | lip 2, 2020 | Polskie marki | 0 komentarzy

Czasem słyszę jak o ludziach mówi się, że ci, pojawiają się w naszym życiu po coś. Pojawiają się w odpowiednim momencie – kiedy jesteśmy na rozstaju dróg, kiedy potrzebujemy pomocy, wsparcia, nakierowania nas na właściwą drogę. Są taką dobrą energią, która sprawia, że przypominamy sobie kim naprawdę jesteśmy, i że jesteśmy ważni.

Kamma natura pojawiła się w moim życiu równie niespodziewanie, co jej założyciele. I wierzcie lub nie – ale ich bransoletki przyniosły mi szczęście, tak samo jak Dagmara i Bartek – którzy pojawili się w moim życiu wtedy, kiedy potrzebowałam “skądś” wziąć odwagę.

Poznajcie markę stworzoną przez moich przyjaciół…

 

Kamma Nature – bransoletki otwierające nas na lepsze

Kim jest osoba tworząca markę? A może kim są?
Aktualnie za marką Kamma Nature stoją dwie osoby. Ja, Dagmara i mój mąż Bartek. Z wykształcenia jestem socjologiem, ale miłość do kamieni naturalnych zaszczepiła we mnie moja mama, która odkąd pamiętam zawsze interesowała się astrologią oraz chętnie nosiła kamienie. Fascynację kamieniami przeniosłam na mojego męża i tak powstała marka, której oboje jesteśmy częścią.
W wolnym czasie lubimy podróżować, czytać książki, spędzać czas blisko natury i w towarzystwie zwierząt.

Jak powstał pomysł na markę?
Pomysł na markę Kamma Nature powstał bardzo spontanicznie.
Szukałam bransoletki dla siebie pod swój znak zodiaku. Jestem skorpionem i szukałam czegoś z agatem oraz granatem. Niestety nie znalazłam nic co trafiałoby w moje gusta. Wtedy mój mąż, Bartek, po kilku miesiącach bezowocnego poszukiwania podsunął mi pomysł, żebym taką bransoletkę zrobiła sobie sama. Podszedł do sprawy zadaniowo, i można powiedzieć, że tak się zaczęło: od bransoletki dla siebie samej, dla Bartka, dla rodziny.
Widzieliśmy, że nasze bransoletki przykuwają wzrok i coraz częściej pojawiały się pytania o nie. Wtedy postanowiliśmy otworzyć sklep online, wrzucić kilka produktów do sklepu i sprawdzić, czy pomysł się przyjmie.
Po kilku miesiącach jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami stałych klientów. :)

Jak powstała nazwa?
Sama nazwa nie była łatwą decyzją. Początkowo chcieliśmy coś polskiego, łatwego do zapamiętania, ale wszystko co przychodziło nam do głowy było już zajęte. Bardzo chciałam, żeby nazwa była w jakiś sposób powiązana z buddyjskim pojęciem karmy. W końcu znaleźliśmy informację, że Kamma w języku pali oznacza (w zależności od ujęcia w zdaniu) karmę, ruch, uczynek. Do tego „kamma” to bardzo bliskie w wymowie naszym polskim „kamieniom”, więc od razu poczułam do tego słowa przyciąganie.
Uzupełnienie „nature” powstało później, od kamieni „naturalnych”. Poza tym natura jest nam bardzo bliska i chcieliśmy, żeby nasza marka była z nią powiązana. Dlatego większość zdjęć robimy w otoczeniu natury, zieleni, kamieni, wody. Bransoletki pakujemy ekologicznie.

Jaka jest idea marki?
Ideą marki jest życie w zgodzie z naturą i tym, co możemy z niej czerpać.
Mimo iż kryształy mogą wydawać się tylko rzeczą, są przepełnione życiem i energią, która ma na nas wpływ. Korzystajmy więc z tego, co daje nam Ziemia.

Dla kogo jest produkt?
Nasze produkty kierowane są do osób, które interesują się mocą kamieni naturalnych, ale zarazem jest im bliska astrologia. Bransoletki tworzymy z uwzględnieniem konkretnych znaków zodiaku. Chcemy żeby każdy znak zodiaku mógł u nas znaleźć swój prywatny amulet, który będzie jego codziennym wsparciem.

Plany na rozwój?
Ze względu na to, że jesteśmy młodą marką i niedawno zaczęliśmy, mamy wrażenie, że cały czas jesteśmy na etapie rozwoju.
Zaczęliśmy od pojedynczych modeli, w między czasie doszły zestawy (3 bransoletki w komplecie, wykonane z tych samych kamieni, ale w innym ułożeniu – dla tych którzy lubią nosić dużo na rękach), stworzyliśmy modele dla par, prowadzimy bloga, zaczęliśmy planować prowadzenie instagrama, dzięki czemu, np. co poniedziałek dzielimy się dobrą intencją na cały tydzień, we wtorki opisujemy na Stories wybrany kamień, a w soboty dzielimy się krótką ciekawostką dotyczącą kamieni.
Co jakiś czas na stronie pojawiają się nowości.
Szukamy dla Was nowych kamieni, jesteśmy otwarci na sugestie i potrzeby klientów. Zaczęliśmy też robić bransoletki na zamówienie z konkretnych kamieni, wybranych przez klienta.
Mamy też pomysł na poszerzenie oferty w sklepie o coś innego niż bransoletki, ale na razie pomysł jest w fazie rozmyślań i nie chcemy nic
zdradzać.

Z czego wykonane są Wasze produkty?
Nasze bransoletki wykonane są z kamieni naturalnych. Między innymi znajdziecie u nas: ametyst, tygrysie oko, agat, akwamaryn, cytryn, kwarc różowy, kwarc dymny, amazonit, onyks. Mamy też ozdoby do bransoletek, przekładki, które wykonane są z hematytu.
Do bransoletek używamy specjalnej gumki, która według nas jest lepszą alternatywą niż najczęściej stosowana żyłka.

Czy to Wasza jedyna praca?
Nie, prowadzenie marki Kamma Nature to nie jest nasza jedyna praca. Oboje z mężem mamy także inne zajęcia, które wykonujemy w ramach własnej działalności.

To jak łączycie prowadzenie marki z innymi markami?
Jak na razie udaje nam się łączyć wszystkie zadania. Myślę, że tajemnica tkwi w dobrej organizacji pracy i czasu wolnego. Dzielimy swoje siły na dwoje, każdy z nas ma inne zadanie przy marce Kamma Nature i każdy z nas pilnuje swoich.
Planujemy zadania z wyprzedzeniem.
Oczywiście są takie dni, kiedy pracujemy więcej: wtedy gdy mamy sesje produktowe, do sklepu trzeba dodać 30 nowości, czy zbliża się np. Dzień Mamy i mamy dużo zamówień specjalnych, ale zawsze klient jest dla nas najważniejszy, więc mamy nadzieję, że każdy czuje się odpowiednio zaopiekowany. Zresztą podejmując decyzję o założeniu marki Kamma Nature, wiedzieliśmy oboje, że mamy w naszym grafiku czas na to, żeby pojawił się tam nowy projekt.

Co Ciebie inspiruje?
Najbardziej inspirują mnie inni ludzie i ich życiowe historie. Jesteśmy różni, mamy inne pasje i marzenia, ale za każdym z nas stoją doświadczenia i wybory, które doprowadziły do miejsca, w których aktualnie jesteśmy. Te historie zawsze mnie zadziwiają.

Jak wygląda proces projektowania/tworzenia produktu?Zazwyczaj tworzenie konkretnej bransoletki jest spontaniczne. Rzadko mam pomysł w głowie zanim powstanie produkt. Zasiadam i tworzę jak czuję. Daję się ponieść intuicji.

Ile czasu mija od pomysłu do pojawienia się w sklepie?
To zależy, ale myślę, że przy dobrej mobilizacji, możemy przyjąć kilka dni.

Czy produkty są produkowane w Polsce?
Nasze produkty tworzymy własnoręcznie w Łodzi. Natomiast kamienie z których wykonane są bransoletki pochodzą z całego świata.

Jak byś opisała drogę, którą już masz za sobą?
Jeżeli chodzi o markę Kamma Nature jesteśmy dopiero na początku swojej drogi, ale niezmiernie cieszy nas i motywuje do działania każda osoba, która nam zaufa. Gdy dostajemy wiadomości, że bransoletki są piękniejsze niż na zdjęciach, a klienci do nas wracają, mamy motywację do dalszego działania.
Cieszymy się, że możemy komuś sprawić radość.

Co wyróżnia Wasze produkty od tych dostępnych na rynku? Dlaczego są wyjątkowe?
Myślę, że wyróżnia nas kilka rzeczy:

Po pierwsze, robimy bransoletki na zamówienie, to znaczy, że jeżeli masz swoje wymarzone kamienie, które chciałabyś mieć na jednej bransoletce razem, zrobimy ją dla Ciebie. Słuchamy klienta. Bransoletki są też robione pod wymiar nadgarstka klienta, dlatego nie trzeba się martwić o to, czy będą za małe/za duże.

 

Po drugie, bransoletki tworzymy pod znaki zodiaku. Gdy szukałam bransoletki dla siebie, nie mogłam znaleźć bransoletek, który byłyby tworzone z myślą o znakach zodiaku. U nas od razu na stronie masz informację, jakim znakom zodiaku polecana jest konkretna bransoletka, ale możesz też wejść na swój znak zodiaku i tam poszukać bransoletek dedykowanych właśnie Tobie.

Po trzecie, pakujemy bransoletki w ekologiczne pudełka z tektury falistej. Nasza oferta kierowana jest do wszystkich, którzy nie lubią plastiku.

Po czwarte, większość bransoletek, które są dostępne w sklepach są plecione na zwykłej żyłce. My tworzymy nasze na podwójnej wielonitkowej gumce, dzięki czemu bransoletka jest bardziej wytrzymała i mniej rozciąga się po latach użytkowania niż żyłka.

Po piąte, każda nasza bransoletka jest wyjątkowa. Nie robimy, jak inne marki – kolekcji. U nas każda bransoletka w sklepie jest inna, nie ma dwóch takich samych, choćby miały różnić się od siebie tylko jakiś detalem (chyba, że wyraźnie o tym wspominamy – raz mieliśmy w sklepie model, który był dostępny w 3 sztukach, ponieważ był to model stworzony na konkurs dla naszych obserwatorów). Mimo że wymaga to od nas włożenia większej ilości pracy i wykazania się kreatywnością – chcemy w ten sposób, by każdy klient poczuł się wyjątkowo.

Dagmara, Bartek i ja w bransoletkach Kamma Nature :)

www | facebook | instagram

Zobacz inne wywiady!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *