Maj w zgodzie z naturą i sobą

utworzone przez | kwi 30, 2023 | Lifestyle | 0 komentarzy

“Maj jest miesiącem optymizmu. W tym czasie wiosna nabiera tempa, a nasze serca wypełniają się nadzieją i radością.”

Sarah Ban Breathnach.

Maj, mój ukochany maj! W żadnym miesiącu, jak w maju, nie spotyka mnie tyle dobrego. Czy może być piękniejsza kumulacja, niż mieć na nazwisko Maj i urodzić się w maju? I również w maju pierwszy raz byłam na koncercie mojego niegdyś ulubionego artysty: OSTR-ego. 

Ale maj kryje w sobie więcej cudowności. Maj to miesiąc ekspansji kolorów i zapachów. To również czas płodności i energii seksualnej.

W antycznej Grecji i Rzymie maj poświęcony był bogini wiosny i płodności, Flory. Na jej cześć, w tym miesiącu organizowano różnego rodzaju wydarzenia.
W Polsce popularne jest obchodzenie Nocy Świętojańskiej (w noc z 23 na 24 maja), zwanej również Nocą Kupały. To czas, w którym odbywają się różnego rodzaju obrzędy i rytuały związane z naturą i płodnością. Natomiast w kulturze japońskiej maj to czas, w którym odbywa się tradycyjne święta Shinto, związane z kultywowaniem duchów przodków i natury.

Ciekawostka!

Maj kojarzy się z boginią Jarząbą, która była uważana za opiekunkę wiosny i płodności. Często przedstawiano ją jako piękną dziewczynę z kwiatami i liśćmi wplecionymi we włosy. Wierzono, że w maju jej moc jest szczególnie silna, a obecność zapewnia płodność i obfitość w nadchodzącym czasie.

I nie ma co się temu dziwić! Maj to miesiąc, w którym natura przeżywa swój rozkwit w pełni. Na przełomie marca i kwietnia do życia budziły się drzewa i krzewy, a teraz – kolorowe kwiaty. Także ptaki mają w maju swój okres wylęgu. Jeśli w poprzednich miesiącach budziliśmy się do życia i otrzepywaliśmy z zimowego letargu, powoli robiliśmy podsumowania dokonań minionego roku – to teraz czas na wydobycie swojego potencjału. Czas nadać planom i marzeniom barw, kształtu – sprawczości. 

Kurs: Moc kolorów

Z tego kursu dowiesz się, w jaki sposób działają na nas kolory, jaką prawdę  o nas samych potrafią nam pokazać i jak wykorzystać moc kolorów do poprawy naszego dobrostanu.

W kursie posłuchasz także leśnej relaksacji oraz dowiesz się co o żywiołach oraz kolorach mówi specjalistka od feng shui.

Maj jest również miesiącem, w którym szczególnie czujemy wysokie wibracje. Ten miesiąc pcha nas do działania. Tak jak w drzewach przed chwilą buzowały soki, tak w nas teraz buzują pokłady entuzjazmu, radości i kreatywności. 

Wyzwanie: Moc wiosny – rozbudź w sobie szczęście

W tym wyzwaniu czeka na Ciebie 8 praktyk, które pomogą Ci złapać wspólne flow z wiosną i otworzyć swoje ciało oraz umysł na szczęście.

Ale maj to jeszcze nie ten czas, w którym czulibyśmy, że serce omal nie wyskoczy nam z piersi z radości. Na wiarę w niemożliwe przyjdzie jeszcze czas. Warto pamiętać, że maj to wciąż okres przejściowy. Choć za dnia jest piękna pogoda, noce jak i poranki potrafią być mroźne. Dlatego maj to czas idealny czas do planowania i wyznaczania sobie małych kroków do realizacji celów. Mamy w sobie energię, kreatywność i sprawczość, ale także chłodną rozwagę, stateczność i świadomość istnienia trudnych czasów. W maju musimy zaplanować sobie tak rok, aby zimą móc spokojnie oddać się regeneracji i odpoczynkowi. 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *