5 jesiennych faktów o mnie

utworzone przez | gru 1, 2020 | Lifestyle | 3 Komentarze

,=Jesień jest dla mnie najbardziej niesamowitą porą roku. To mieszanka emocji każdej innej pory. Jest w niej romantyzm, melancholia, wyciszenie i szaleństwo! Za dnia wystarczy, że nałożymy na siebie czapkę i już możemy wyskoczyć na dwór, zaś wieczorem i nad ranem – konieczna jest ciepła (najlepiej zimowa) kurtka i obowiązkowo szalik.

Kiedy pada deszcz – biorę głęboki wdech i całym ciałem staram się poczuć jesnne zapachy. Zachwycam się najpiękniejszą paletą świata – brązy, pomarańcze i zielenie! Ach, to są moje kolory.

Moja osobowość to jesień.  I dlatego dziś kilka jesiennych faktów o mnie.

Czego o mnie nie wiesz

1. Kocham się w kardiganach i botkach

Miłość szalona! Kocham długie swetry! Czuję się w nich najlepiej i… najcieplej!
Kompletnie nie mam wyczucia stylu i nie znam się na modzie. Będąc w długim swetrze mam poczucie, że moja sylwetka wygląda najkorzystniej. Do tego czarne, klasyczne botki i mogę podbijać świat! Jesień to jedyna pora roku, w której nie tylko czuję, że mam styl, ale też, że to co nosze jak najbardziej oddaje moją osobowość.
Bardzo przywiązuję się do ubrań, dlatego zazwyczaj w okresie jesieni i zimy spotkacie mnie – zawsze tak samo ubraną. Mam dwa kardigany, w których chodzę na okrągło, na zmianę z długim, miętowym swetrem z liceum i ciepłą, zieloną bluzą.
W czarnych botkach chodzę od kilku lat. Kiedy zniszczą mi się jedne – szukam jak najbardziej podobnych.
Zdecydowanie, jeśli chodzi o modę, nie lubię zmian ani eksperymentów.

 

2. Uwielbiam, kiedy w domu pachnie

Jesień to dla mnie czas intensywnego palenia świeczek i wosków zapachowych. Uwielbiam, kiedy w domu pachnie, odbierać świat wszystkimi zmysłami. Dla mnie dom, w którym nie ma zapachów, jakby nie żył, był jałowy. W zapachach ukryta jest osobowość domowników. Już przekraczając próg domu, można wyczuć jakie obecnie panują w nim emocje.
Szczególnie uwielbiam te zapachy, które oddziaływują na zmysły. Które nie tylko “ładnie pachną”, ale dają też ukojenie, pobudzenie, dotykają naszych myśli. Pobudzają wspomnienia…

Zobacz moje świeczki o zapachu natury

3. Mam problem z uszami

Kiedy tylko zawieje wiatr, choćby najmniejszy, od razu mam przewiane uszy. Dlatego już od września chodzę po dworzu w czapce. W okresie jesienny, awaryjnie, zawsze mam też jedną czapkę w samochodzie.

 

4. Jestem introwertyczką i osobą wysoko wrażliwą

Mówiłam Wam, że jesień to pora roku mojej osobowości :). Bardzo dobrze odnajduję się siedząc w domu, zakładając na siebie grube, wełniane skarpety i nie musząc z niego wychodzić.
Jesień jest też dla mnie porą, w której najłatwiej mi przeanalizować dotychczasowe decyzje, skupić się nad planowaniem przyszłości i skoncentrować się nad bieżącymi sprawami. Tak jak drzewa zrzucają liście i żegnają się z tym co było, tak samo ja zamykam pewne rozdziały życia, aby w przyszłym roku móc zacząć na nowo.
Jesienią odkrywam też w sobie nowe pasje.

 

5. Lubię gotować ale tylko jesienią

W ciągu roku, na próżno szukać mnie w kuchni. Choć skończyłam technologię żywności i żywienie, to nie lubię gotować. Nie miewam na coś “smaka” i nie czerpię większej przyjemności z jedzenia. Dlatego trudno jest zaimponować mi kulinarnymi wyczynami. Ale jesienią to się zmienia! Uwielbiam wtedy piec, robić nalewki i obiady składające się z typowo polskich, sezonowych warzyw i owoców. To są moje smaki.
I co tu dużo mówić, w czasie pieczenia – nasze mieszkanie pachnie przepięknie!

Oj tak, jesień to zdecydowanie pora roku, w której najłatwiej jest mi tworzyć, ale też otworzyć się na innych. To pora roku, która pomaga mi być sobą, i pomaga mi wyrazić się.

A teraz kolej na Was! :) Opowiedzcie mi o sobie. Czujecie, jakby w Was też jesienią zachodziły pewne zmiany? Może są jakieś czynności, ktore o tej porze roku szczególnie lubicie robić?
Czekam na Wasze historie!

3 komentarze

 1. Lazurowe Niebo

  hej, nie jesteśmy czasem bliźniaczkami? :D
  Mam dokładnie tak samo jak Ty, poza punktem 3. Gotowanie jesienią chyba ma jednak związek z tymi zapachami, które się unoszą i samo to rozgrzewa nie wspominając już o konsumpcji :)

  Odpowiedz
  • WolnoWolniej.pl

   Nawet przez myśl mi nie przeszło, że ktoś może mieć tak bardzo podobnie do mnie :) Tym bardziej cieszę się z bliźniaczki, poza punktem 3 :D ?

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *