Związek z młodszym mężczyzną? Czy to nie dziwne?

utworzone przez | lis 24, 2016 | żyć lepiej | 6 Komentarze

Powszechnie przyjęło się, że kobieta MUSI być młodsza od swojego mężczyzny. Najczęściej spotykaną różnicą wieku między partnerami jest różnica 2 lat – jest to optymalny czas, kiedy wyrównuje się poziom dojrzałości emocjonalnej obu płci. Każde odstępstwo od tego, z wyjątkiem, kiedy mężczyzna jest w wieku swojej kobiety lub jest o rok od niej starszy, uznawane jest za anomalię, coś dziwnego, a w najlepszym razie spotka się z chwilową konsternacją.

zwiazek-z-mlodszym-mezczyzna_2

Skąd ta różnica wieku?

W czasach, kiedy trzeba było przez wiele dni polować na mamuty i chronić rodzinę przed drapieżnikami, różnica wieku miała ogromne znaczenie. Wyobrażasz sobie 30-latkę, która z maczugą leci na szablozębnego lisa broniąc swojego 20-letniego mężczyzny i i ch dzieci? Komizm!

W wielu kulturach najstarszy mężczyzna z rodu był też swego rodzaju wyrocznią. To do niego przychodzili inni mężowie z prośbą o radę. To najstarszy zazwyczaj był doradcą króla. Wynikało to też z tego, że osoby starsze mają zwyczajnie większe doświadczenie – życiowe jak i zawodowe.

Zauważ, że przez wiele lat kobiety nie miały żadnych praw. To mąż był głową rodziny i to on decydował o domu. On zarabiał pieniądze, troszczył się o dach nad głową i tym, aby było co do garnka włożyć. Kobieta miała jedynie zapewnić porządek i miłość.

Kobiety wyszły z domu

Kiedy kobiety wyszły z domu, zaczęły studiować, pracować – zaczęły też poznawać innych mężczyzn. Wraz ze zdobywaniem wiedzy i doświadczenia zawodowego i życiowego, zaczęła zacierać się różnica między płciami. Niejednokrotnie w mediach słyszymy o kobietach miliarderkach, kobietach, które same stworzyły imperium, podbiły rynek i zrewolucjonizowały dany sektor gospodarki.

zwiazek-z-mlodszym-mezczyzna_3

Ile razy pytasz kogoś o wiek?

W dzisiejszych czasach bardzo łatwo jest zawrzeć nową znajomość. Będąc w pracy, nikt na swoim biurku nie ma plakietki ze swoim imieniem, nazwiskiem i… wiekiem. Współpracując z kimś, nie pytamy go ile ma lat, lecz zwyczajnie najpierw poruszamy tematy służbowe, a następnie poznajemy jego światopogląd. I to nas do siebie zbliża! Nasza reakcja na zachowanie, słowa drugiej osoby. To je musimy zaakceptować, nim zaakceptujemy jego wiek.
Kiedy poznajesz nową osobę, czy zawsze pytasz o metrykę? Ja nie. Chyba, że ktoś, kto wygląda na bardzo dojrzałą osobę zaczyna gadać takie głupoty, że uszy więdną. Zauważ, że o wiek zazwyczaj pytasz raz.
Jeśli z kimś Ci się dobrze rozmawia, wspaniale Wam się spędza czas, czujesz motylki w brzuszku na samo wspomnienie tej osoby – zapomnisz o nim bo dowiedziałaś się ile ma lat? NIE! Bez względu na wiek, różni ludzie mają różne doświadczenia życiowe. Nie każdy 8 latek jest taki sam. Nie każde dziecko, nie każdy nastolatek miał takie samo dzieciństwo. Niektórzy musieli dojrzeć wcześniej. Czy przez wiek skreślisz tą osobę, choćby była dojrzalsza emocjonalnie niż nie jeden pełnoletni?

zwiazek-z-mlodszym-mezczyzna_1

W związku liczby się nie liczą

Związek jest świetną “rzeczą”! Tu się liczy wszystko to, czego zliczyć się nie da. W związku liczy się to jak ludzie czują się przy sobie. Czy dbają o siebie, troszczą się i wspierają. Czy potrafią się razem śmiać i rozwiązać problem. W związku liczy się to czy chcesz by ta druga osoba była szczęśliwa. Czy jesteś w stanie zrezygnować ze swojej ulubionej nocnej pozycji – spania na lewym boku dupą odwracając się do partnerki, na rzecz spania na plecach i objęcia jej ramieniem bo… jej śpi się tak najlepiej.

W związku nieważne ile ma się lat, jaka dzieli ich różnica wieku. W związku liczy się to, czego zliczyć się nie da!

6 komentarzy

 1. Monika

  Jak dla mnie wiek nie ma różnicy, ważne żeby dwie osoby się dogadywały i kochały. Tylko szkoda, że czasami rodzina uważa choćby 2 lata za przepaść nie do przeskoczenia!

  Odpowiedz
  • MyNaSwoim.pl

   W ogóle najgorzej jak rodzina robi problem :(

   Odpowiedz
 2. Mia W.

  Ja dość dotkliwie i niejednokrotnie przekonałam się na własnej skórze, że starszy facet nie jest gwarantem dojrzałości czy opieki. Dlatego nie miałabym nic przeciwko byciu z rówieśnikiem albo młodszym.

  Odpowiedz
 3. Paulina G Lifestyle

  Wiek faktycznie nie ma znaczenia, ktoś może mieć 20 lat i być naprawdę dojrzały jak na swój wiek, a o tym czy coś “iskrzy” nie decyduje wiek. ;)

  Odpowiedz
 4. Angelika

  moim zdaniem w związku nie jest ważny wiek, tylko to jak osoby czują się ze sobą, jak się dogadują między sobą, itd.

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *