Wyścig z czasem – In Time

plakat wyścig z czasemWyścig z czasem jest niesamowitym filmem! Wywarł na nas ogromne wrażenie. Jest tak nierealistyczny, a za razem tak dobrze oddaje relacje, to co jest w życiu ważne, że nie mogło go zabraknąć na naszym blogu! Nie bez znaczenia jest też fakt, że… w tym filmie gra 13-tka z dr. House! Dla mnie jest jedną z najpiękniejszych kobiet na świecie! Justin Timberlake i Amanda Seyfried. Nie poznałam jej!

Fabuła

W pierwszej chwili wydaje się, że jest to zwykły film, z tym, że ich walutą jest czas. Wydaje się, że porusza typowe tematy jak podział na klasy, biednych i bogatych. Ale nie jest tak do końca, ale do rzeczy! W filmie każdy nowonarodzony człowiek rodzi się z „zegarem” na ręce. Do osiągnięcia pełnoletności ich zegar stoi w miejscu. Jest to czas dla ich dzieciństwa, beztroski. W dniu 18 urodzin ich zegar zaczyna odliczać czas! Wraz z wyzerowaniem się licznika, człowiek przestaje żyć – jego czas się skończył i zwyczajnie człowiek się „wyłącza”.
W tym świecie przyszłości czas można kupić. Czas jest walutą – pracuje się za czas, płaci się czasem, np. za przejazd taksówką, jedzenie, czynsz.

wyscig z czasem

wyscig z czasem

Niesamowitą sceną jest jak 13-tce zostało 1,5h godziny życia, nie stać jej na bilet autobusowy a ma spotkać się z ukochanym! Miejsce spotkania jest oddalone o 2h życia. 13-tka zaczyna biec na spotkanie, już widzi swoją miłość (JUSTIN) i… jej zegar wyzerował się.

wyscig z czasem

wyscig z czasem

wyscig z czasem

wyscig z czasem

wyscig z czasem

Ten film wywołał na mnie niesamowite wrażenie. Pokazuje jak niewiele mamy czasu! Bohaterowie filmu wiedzieli ile zostało im życia – my – nie wiemy. Wracając z pracy do domu, ze spaceru z psem, parząc kawę we własnym domu – nie wiemy tak naprawdę co się dzieje u naszych rodziców, czy z mężem jest wszystko ok, czy żyje, czy nie miał wypadku. Nikt nie zakłada, że stanie się coś złego, ale złe rzeczy się zdarzają. Nigdy bym nie przypuszczała, że pewnego dnia obudzę się jako jedynaczka… .

Wyścig z czasem dosłownie pokazuje nam jak ważny jest czas. Jak nie można go marnować na kłótnie, robienie sobie na złość, poróżnienia. Jak potrafią nas dzielić sekundy.

A poza tym jest to bardzo dobry film akcji!

Dla ducha

Masz ochotę na więcej przemyśleń? Tu znajdziesz moje przemyślenia na temat relacji, codzienności, życia w zgodzie ze sobą i przede wszystkim – poznania siebie.

Czytaj więcej…

Dla domu

Znajdziesz tu naszą codzienność: przepisy kulinarne na szybkie i jeszcze prostsze dania, moje triki na szybką i skuteczną organizację mieszkania no i… – zobaczysz jak mieszkam i co wybieram.

Czytaj więcej…

Nasza codzienność

Moja introwertyczna, nadwrażliwa dusza zdecydowanie woli siedzieć w domu, ale… to nie znaczy, że z tego domu nie wychodzę i siedzę cały dzień pod stołem!

Znajdziesz tu nasze wyjazdy – miejsca w Polsce, które polecam, filmy, które zrobiły na mnie wrażenie i ważne dla mnie chwile.

Czytaj więcej…

Polskie marki

Och, wiem jak to trudno być młodą marką. Tworzenie czegoś swojego, pójście pod prąd wymaga ogromu wysiłku.

Dlatego w tym cyklu przedstawiam Ci wywiady z fantastycznymi polskimi markami!

Czytaj więcej…

Cześć!

Cześć!

Jestem Asia. To moje myśli masz właśnie okazję czytać.
Jestem introwertyczką i osobą wysoko wrażliwą. Uwielbiam otaczać się naturą, zapachami i dobrymi emocjami. A nade wszystko cenię sobie wolność – możliwość bycia sobą i życia po swojemu.
Bo wolno mi.

Hej! Jeśli spodobał Ci się ten post, będzie mi bardzo, bardzo miło jeśli udostępnisz go na facebooku i skomentujesz.

To cudowne móc poznać Twoje zdanie, wymienić myśli. Tak tworzy się więź… 

Do usłyszenia wkrótce
Asia Maj Dubińska

0 komentarzy

A Ty, co o tym myślisz?

Odbierz prezent

Darmowy e-book: Miniporadnik jak żyć wolniej na co dzień