Wyścig z czasem – In Time

utworzone przez | sty 13, 2017 | żyć lepiej | 0 komentarzy

plakat wyścig z czasemWyścig z czasem jest niesamowitym filmem! Wywarł na nas ogromne wrażenie. Jest tak nierealistyczny, a za razem tak dobrze oddaje relacje, to co jest w życiu ważne, że nie mogło go zabraknąć na naszym blogu! Nie bez znaczenia jest też fakt, że… w tym filmie gra 13-tka z dr. House! Dla mnie jest jedną z najpiękniejszych kobiet na świecie! Justin Timberlake i Amanda Seyfried. Nie poznałam jej!

Fabuła

W pierwszej chwili wydaje się, że jest to zwykły film, z tym, że ich walutą jest czas. Wydaje się, że porusza typowe tematy jak podział na klasy, biednych i bogatych. Ale nie jest tak do końca, ale do rzeczy! W filmie każdy nowonarodzony człowiek rodzi się z “zegarem” na ręce. Do osiągnięcia pełnoletności ich zegar stoi w miejscu. Jest to czas dla ich dzieciństwa, beztroski. W dniu 18 urodzin ich zegar zaczyna odliczać czas! Wraz z wyzerowaniem się licznika, człowiek przestaje żyć – jego czas się skończył i zwyczajnie człowiek się “wyłącza”.
W tym świecie przyszłości czas można kupić. Czas jest walutą – pracuje się za czas, płaci się czasem, np. za przejazd taksówką, jedzenie, czynsz.

wyscig z czasem

wyscig z czasem

Niesamowitą sceną jest jak 13-tce zostało 1,5h godziny życia, nie stać jej na bilet autobusowy a ma spotkać się z ukochanym! Miejsce spotkania jest oddalone o 2h życia. 13-tka zaczyna biec na spotkanie, już widzi swoją miłość (JUSTIN) i… jej zegar wyzerował się.

wyscig z czasem

wyscig z czasem

wyscig z czasem

wyscig z czasem

wyscig z czasem

Ten film wywołał na mnie niesamowite wrażenie. Pokazuje jak niewiele mamy czasu! Bohaterowie filmu wiedzieli ile zostało im życia – my – nie wiemy. Wracając z pracy do domu, ze spaceru z psem, parząc kawę we własnym domu – nie wiemy tak naprawdę co się dzieje u naszych rodziców, czy z mężem jest wszystko ok, czy żyje, czy nie miał wypadku. Nikt nie zakłada, że stanie się coś złego, ale złe rzeczy się zdarzają. Nigdy bym nie przypuszczała, że pewnego dnia obudzę się jako jedynaczka… .

Wyścig z czasem dosłownie pokazuje nam jak ważny jest czas. Jak nie można go marnować na kłótnie, robienie sobie na złość, poróżnienia. Jak potrafią nas dzielić sekundy.

A poza tym jest to bardzo dobry film akcji!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *