Wyścig z czasem – In Time

plakat wyścig z czasemWyścig z czasem jest niesamowitym filmem! Wywarł na nas ogromne wrażenie. Jest tak nierealistyczny, a za razem tak dobrze oddaje relacje, to co jest w życiu ważne, że nie mogło go zabraknąć na naszym blogu! Nie bez znaczenia jest też fakt, że… w tym filmie gra 13-tka z dr. House! Dla mnie jest jedną z najpiękniejszych kobiet na świecie! Justin Timberlake i Amanda Seyfried. Nie poznałam jej!

Fabuła

W pierwszej chwili wydaje się, że jest to zwykły film, z tym, że ich walutą jest czas. Wydaje się, że porusza typowe tematy jak podział na klasy, biednych i bogatych. Ale nie jest tak do końca, ale do rzeczy! W filmie każdy nowonarodzony człowiek rodzi się z „zegarem” na ręce. Do osiągnięcia pełnoletności ich zegar stoi w miejscu. Jest to czas dla ich dzieciństwa, beztroski. W dniu 18 urodzin ich zegar zaczyna odliczać czas! Wraz z wyzerowaniem się licznika, człowiek przestaje żyć – jego czas się skończył i zwyczajnie człowiek się „wyłącza”.
W tym świecie przyszłości czas można kupić. Czas jest walutą – pracuje się za czas, płaci się czasem, np. za przejazd taksówką, jedzenie, czynsz.

wyscig z czasem

wyscig z czasem

Niesamowitą sceną jest jak 13-tce zostało 1,5h godziny życia, nie stać jej na bilet autobusowy a ma spotkać się z ukochanym! Miejsce spotkania jest oddalone o 2h życia. 13-tka zaczyna biec na spotkanie, już widzi swoją miłość (JUSTIN) i… jej zegar wyzerował się.

wyscig z czasem

wyscig z czasem

wyscig z czasem

wyscig z czasem

wyscig z czasem

Ten film wywołał na mnie niesamowite wrażenie. Pokazuje jak niewiele mamy czasu! Bohaterowie filmu wiedzieli ile zostało im życia – my – nie wiemy. Wracając z pracy do domu, ze spaceru z psem, parząc kawę we własnym domu – nie wiemy tak naprawdę co się dzieje u naszych rodziców, czy z mężem jest wszystko ok, czy żyje, czy nie miał wypadku. Nikt nie zakłada, że stanie się coś złego, ale złe rzeczy się zdarzają. Nigdy bym nie przypuszczała, że pewnego dnia obudzę się jako jedynaczka… .

Wyścig z czasem dosłownie pokazuje nam jak ważny jest czas. Jak nie można go marnować na kłótnie, robienie sobie na złość, poróżnienia. Jak potrafią nas dzielić sekundy.

A poza tym jest to bardzo dobry film akcji!

podobał Ci się ten post?

skomentuj go i puść dalej w świat!

Zatrzymaj się i tańcz | Sum #3

Zatrzymaj się i tańcz | Sum #3

Trzydzieści dni to dużo czy mało? Za każdym razem, kiedy przychodzi koniec miesiąca, kiedy piszę podsumowanie śmieję się z absurdu miesiąca. Trzydzieści dni - przecież to tak niewiele, tak mało. Jeden miesiąc. Jeden miesiąc, kiedy Ty żyjesz już tych miesięcy kilka....

Balkonowe ogródki – sadzimy w doniczkach na balkonie

Balkonowe ogródki – sadzimy w doniczkach na balkonie

Dwa lata temu, moja mama pierwszy raz dała mi kilka doniczek z pomidorkami koktajlowymi. Powiedziała mi wtedy: jak się przyjmą, to będziesz miała pomidorki, a jak się nie przyjmą - to wyrzucisz, co ci szkodzi wziąć? Uśmiałam się, ale moja mama ma właśnie takie...

Czy na pewno żyjesz po swojemu?

Czy na pewno żyjesz po swojemu?

Czy na pewno żyjesz po swojemu? Zdarzyło Wam się kiedyś wyjść z siebie, wpaść w złość, furię, bo miałyście dość udawania? Dość spełniania oczekiwań, grania roli w jaką wpadłyście? Roli, którą same stworzyłyście?  Czy bycie sobą, życie po swojemu możemy nazwać...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Odbierz prezent

Darmowy e-book: Miniporadnik jak żyć wolniej na co dzień