Pół żartem, pół serio przyjęło się, że w te dni do nas kobiet z kijem nie podchodź. Burza hormonów i totalne rozstrojenie emocjonalne powodują, że byle kubek stojący za daleko, może stać się przyczyną ogromnej awantury. A gdy te dni biorą nad związkiem górę – wtedy bardzo łatwo o powiedzenie trzech słów za dużo, których później będziemy żałować.  My znaleźliśmy na sposób na to, aby te dni nie wpłynęły negatywnie na związek!

jak zadbać o kobietę w czasie miesiączki

Eliminacja napięć

Kobiety mają okres i tego nie da się przeskoczyć. Choć temat jest niewygodny, dla wielu mężczyzn jak i kobiet wciąż wstydliwy, to bez rozmawiania o nim, nic nie zmienimy. Eliminacja napięć w te dni jest szczególnie ważna. Nie tylko poprawiamy nasze samopoczucie odejmując sobie stresu i negatywnych emocji, ale też nie oddalamy się od partnera!

Denerwowanie się na kobietę, którą właśnie kierują hormony, a jej zachowania nawet dla niej są absurdalne, jest jak denerwowanie się na niemowlę, za to że płacze. 

 

Reakcja organizmu

Każda kobieta w tym czasie zachowuje się inaczej. I choć dla nas te różnice na pierwszy rzut oka są niedostrzegalne, mężczyźni od razu powinni je zauważyć. Nam wydaje się, że jesteśmy zmęczone, złe samopoczucie to wynik ciśnienia i przemęczenia w pracy. Bagatelizujemy to, że właśnie kończy się miesiąc, a te dni zbliżają się wielkimi krokami.
Gdy ja zaczynam być kąśliwa, Dawid pyta w prost: Co, okres Ci się zbliża? 
I dopiero wtedy zdaję sobie sprawę, że TAKdawid-i-siekiera-2a

drewutnia-2a

Świadomość zmian

Uświadomienie sobie, że w Twoim organizmie właśnie zachodzą zmiany jest szalenie ważne! Kiedyś, w naszym związku, w czasie tych dni burze trwały około tygodnia. Całe napięcie przedmiesiączkowe wyładowywałam na Dawidzie, nie wiedząc o tym. Dziś jest inaczej. Dzisiaj znamy się. Zwracamy uwagę na te drobne różnice w naszym zachowaniu i nie próbujemy z nimi walczyć. Wręcz przeciwnie – poddajemy się im i pomagamy sobie.

dawid-i-siekiera-3Wiedza o partnerce i jej potrzebach

W czasie tych dni jestem strasznie płaczliwa. Wzrusza mnie piosenka zasłyszana w radio, czy przyniesienie herbaty do łóżka, choć wcale o nią nie prosiłam. Wtedy też szczególnie cenię sobie ciszę i spokój. Możliwość wyjechania chociaż na 1 dzień na wieś jest wtedy dla mnie na wagę złota. Dawid mimo swoich planów podporządkowuje się moim hormonom. Bez zająknięcia jedzie ze mną na działkę, nie marudzi gdy przyciszam muzykę i przytula bez słowa gdy płaczę nie pytając o powód. Wie, że zwyczajnie teraz muszę sobie popłakać.

 

Wdzięczność

Nic tak nie psuje związku jak negatywne emocje skierowane do partnera i żal o brak zrozumienia. Odkąd jesteśmy świadomi zmian jakie zachodzą we mnie w czasie tych dni, żyje nam się o dużo lepiej. W naszym związku skończyły się irracjonalne sprzeczki i kłótnie prowadzące do nikąd. Nie wpadamy w samonapędzającą się lawinę pretensji i rozczarowań. Opieka jaką Dawid mnie otacza w te dni, jest dla mnie nieoceniona!

atrybuty-jesieni
Jeśli macie swoje sposoby na zrobienie tych dni lżejszymi, sprawienie by przebiegły mniej boleśnie – koniecznie piszcie i dzielcie się swoim doświadczeniem! Pomóżmy sobie w tych dniach.