Szkoła bez nazwy – Beyond the Blackboard

utworzone przez | lut 17, 2017 | żyć lepiej | 2 Komentarze

Film Szkoła bez nazwy inspirowany jest prawdziwą historią. Sam w sobie opowiada o zmaganiach świeżo upieczonej nauczycielki z nową klasą. Jednakże, klasa jaką dostała składała się z dzieci bezdomnych, biednych, żyjących na ulicy. Szkoła powstałą w ramach rządowego programu, który istniał bardziej na papierze, niż w rzeczywistości. W rzeczywistości szkołę stanowił duży, zapuszczony pokój, w dużym zapuszczonym budynku, w którym przebywali biedni.

Młoda nauczycielka nie dała się i postanowiła z tego bagna zrobić prawdziwą szkołę!

Fabuła

Ten film niesamowicie mnie urzekł, bo poniekąd pokazuje moją filozofię życia. Wiesz jak to jest: czasem masz pod górę, a czasem i otaczasz się mega beznadziejnymi ludźmi. Masz ambicje, masz swoje wyobrażenie o życiu, ale ciągle coś jest nie tak. Nikt nie chce dać Ci szansy. Cholera, Ty chcesz, pragniesz, masz możliwości, pasje, wiedzę – ale nie – nikt Cię nie słucha. Mało tego!  Podcina Ci skrzydła!

szkoła bez nazwy

W końcu ogarnia Cię zwątpienie. Zaczynasz zastanawiać się, skąd w Twoim życiu tylu toksycznych ludzi?! Gdzie są Ci bezproblemowi, pozytywnie nastawieni do życia, dla których nie było by rzeczy niemożliwych? Gdzie ich szukać?

Wiesz, ja wychodzę z założenia, że nie ma co. Nie ma co zadawać się z ludźmi, którzy Cię ranią, który sprawiają Ci przykrość, którzy powodują w Tobie niechęć, zdenerwowanie, niepokój. Ale wychodzę też z założenia, że nie ma co na siłę szukać tych „dobrych” ludzi. Nienaiwnie wierzę, że oni sami się znajdą.

szkoła bez nazwy

szkoła bez nazwy

Ten film pokazuje, że warto być sobą. Warto być ambitnym, mieć swój świat i swoje wyobrażenie o świecie. Zawsze powtarzam, że całego świata nie zmienisz – ale możesz zmienić ten swój. Możesz zrobić to właśnie poprzez bycie sobą. Przez niepoddawanie się, gdy inni będą Cię dołować i rzucać Ci kłody pod nogi. Co z tego, że wszyscy będą mówić Ci, że coś jest bez sensu. Jeśli to coś daje radość Tobie – to nie jest bez sensu!

Film, podobnie jak życie, pokazuje, że ludzie boją się i nie lubią zmian. Do tego czego nie znają, podchodzą z bardzo dużym dystansem, a nawet i awersją. Ludzie potrzebują czasu by przekonać się, że to inne coś wcale nie jest złe i głupie. Ludzie potrzebują kogoś, kto pokaże im, że można inaczej – lepiej. Tylko trzeba być wytrwałym i przede wszystkim trzeba być sobą.

szkoła bez nazwy

Jeśli będziemy sobą, będziemy tym, kim chcemy być, kto nam imponuje – przyciągniemy właśnie takich ludzi.

To nie jest proste – robić swoje mając ciągle pod górę i wiatr. Łatwiej jest poddać się, obrać inny kierunek, zaczynać pierdyliard razy od nowa. Ale, cholera, ile możemy zyskać robiąc swoje po swojemu! Możemy zyskać nie tylko pozytywnych ludzi w naszym życiu, ale i przyjaciół, szczęście i spełnienie marzeń.

szkoła bez nazwy

szkoła bez nazwy

I właśnie o tym jest ten film – o daniu szansy i zmienieniu czyjegoś życia na lepsze.

Jest niesamowicie wzruszający i pokrzepiający. To jest jeden z tych filmów, który jak odpalisz, to nie ma siły by się od niego oderwać. A co najlepsze – jest do obejrzenia na youtube za free! Gorąco Ci polecam!

 

2 komentarze

 1. Paulina G Lifestyle

  Idealna propozycja na weekend! Zapisuję na listę i koniecznie muszę obejrzeć ;)

  Odpowiedz
  • MyNaSwoim.pl

   Koniecznie! Oglądałam 2 razy i za każdym razem wgapiam się rozmarzona w ekran.

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *