Wchodzisz do salonu, idziesz po schodach na górę. U progu wita Cię pani „zapraszam do poczekalni, proszę poczekać chwilkę” bla bla. Idziemy, siadamy. „Czego się panie napiją? Kawa, herbata? Biała czarna?” Siedzisz, pijesz, rozmawiasz, czekasz.


Zaprasza Cię pani – Twoja kolej. Pierwsza sukienka z trenem. Pani tren rozkłada, welon zakłada. I koniec bajki.

Z każdą następną sukienką konsultantka była coraz mniej zaangażowana. Słodziła, cukrzyła i uciekała. A Ty stoisz w sukience która Ci się bardzo nie podoba i czekasz. I czekasz. I dalej czekasz.
Przychodzi konsultantka i prosisz o coś kompletnie innego. Pani kręci nosem i ucieka. Niby coś przynosi ale Ty już wiesz że tam pieniędzy nie zostawisz.

Salon Madonna na Marszałkowskiej 90a.

Muszę przyznać że ze zniecierpliwieniem czekałam na tą wizytę. Właściciel salonu w rozmowie telefonicznej zrobił mu super reklamę swoją kulturą, swobodą i szczerością. Kawa, herbata podana na początku i uprzejmość innych pań (choć trochę karykaturalna momentami) sprawiała naprawdę bardzo dobre wrażenie. Ba! Przy przymierzalniach stoją kieliszki i dzbanek lemoniady jakby przyszła Młoda czy osoba towarzysząca chciała się napić.

Ale! Konsultantka choć to niby nic złego w wieku około 40 lat. Zęby niezadbane – ciemne, szare, miejscami bardzo szare. Przypina Ci szpilkę koło dekoltu, zbliża usta do Ciebie, mówi coś i nie oszukujmy się – trochę to odpycha. Przypina szpilkę – lakier miejscami już z paznokci zszedł, odprysł. Palce poranione, skóra na nich popękana.. . Wygląda to nawet nie wiem czy dziwnie czy jak… – do tego salonu to po prostu nie pasuje. Gryzie się. Zbyt eleganckie miejsce do takich wpadek.
Oświetlenie też zbyt intensywne, zimne.

Nie ukrywam wstępnie choć bez zachwytu spodobała mi się jedna sukienka. Poprosiłam panią o jej model. Wiadomo, chodzisz po salonach, różne sukienki przymierzasz to w domu na spokojnie chcesz je porównać. „Niestety nie podam Pani jej modelu. Zapiszę sobie koło Pani nazwiska – jak Pani do nas wróci to będziemy wiedzieć która to”. – Aha.

To co pozornie wydaje się plusem tego salonu to to że można zamówić sukienkę i bardzo w nią zaingerować. Gdy powiedziałam „szkoda że sukienka nie ma przodu takiego jak tył” usłyszałam że to żaden problem. Pani przyniosła kawałek materiału podłożyła pod delikatną prześwitującą siateczkę na plecach i powiedziała że taki przód mogą mi uszyć… jak kupię sukienkę. I tu jest pies pogrzebany – jak kupię. A co jak ja kupię tą sukienkę z przeróbką której wcześniej nie widziałam i okaże się… okropna? Musztarda po obiedzie.

Jednym słowem: Salon z dobrym PRem. I tyle.