Siedem sióstr – What Happened to Monday

utworzone przez | lut 8, 2018 | żyć lepiej | 2 Komentarze

Wyobrażacie sobie sytuację, w której państwo daje Wam “możliwość” mieć tylko jedno dziecko? Po urodzeniu drugiego, jest ono natychmiast zabierane. Kiedy sytuacja na świecie poprawi się, kiedy nie będzie już przeludnienia i ryzyka głodu – zostanie Wam oddane. Kiedy? Nie wiadomo.
A wyobrażacie sobie urodzić siedmioro dzieci i oddać sześcioro z nich?

Fabuła

Siedem sióstr opowiada właśnie taką historię. Ze względu na przeludnienie, na słabe zasoby wody – specjalne służby mają za zadanie wyłapywanie “drugiego” i kolejnego dziecka.
Kiedy w rodzinie Settmanów pojawiło się aż siedmioro dzieci, ojciec nie mógł się pogodzić z myślą, że miałby stracić swoje córki. Postanowił nauczyć je być jedną osobą poza domem, i kim tylko chcą w domu. Dla świata nazywały się Karen. W domu – tak jak dni tygodnia: Poniedziałek, Wtorek, Środa… . Każda z sióstr miała swój dzień tygodnia, w którym mogła wyjść z domu.
Sprawa zaczyna się jednak komplikować, kiedy jedna z nich, Poniedziałek, nie wróciła do domu. Pozostałe siostry postanowiły ją odnaleźć.

 

 

Film jest naprawdę dobry! Może nie tyle trzyma w napięciu, co sprawia, że jesteśmy zaciekawi co dalej. W trakcie trwania filmu pojawiają się takie sceny, które nie pasują do niego. Nie wiadomo czy wprowadzają nowy wątek, czy w końcu pokażą jakąś normalność tego świata.

Dajcie znać po obejrzeniu jak Wam się podobał :)

2 komentarze

 1. Jola (Pixel Kolor)

  Nie słyszałam o tym filmie, ale o sytuacji zakazu posiadania większej ilości dzieci, już tak. Nie pamiętam, gdzie to było i ile lat teamu, ale takie wytyczne jedno z państw miało. Nie wiem, czy nadal tak jest.

  Odpowiedz
  • Asia NaSwoim

   Wiem o czym mówisz! Słyszałam o tym! Ale nie pamiętam szczegółów szczerze mówiąc – jak dochodzi do tego “pilnowania”.

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *