Ozdoby świąteczne DIY

utworzone przez | gru 10, 2015 | żyć lepiej | 2 Komentarze

Jak byłam małą dziewczynką mama sadzała nas przy małym, drewnianym stoliczku i wycinała z nami kolorowe paseczki na łańcuch choinkowy, które później kleiliśmy. Rysowała nam też na kartce jakieś obrazki, które później wycinaliśmy i zawieszaliśmy na nitce na choince. Może to właśnie przez te wspomnienia gdzie zawsze z mamą coś własnoręcznie robiłyśmy zostało mi zamiłowanie do handmade’u.
Poniżej kilka inspiracji jak własnoręcznie wykonać ozdoby świąteczne. A jeśli wycinanie i szycie nie jest Waszą najmocniejszą stroną to polecam Misz-Marzę – podpisane sercem :)

Filc podbił serca wielu ludzi. Wykorzystuje się go do wszystkiego – do robienia torebek, etui oraz ozdób świątecznych! :) Jedyne co Wam potrzeba to igła z nitką, materiał i pomysł.

A jeśli nie macie ochoty na szukanie sklepu z filcem – zawsze możecie użyć ściereczek kuchennych. Jako wypełnienie ozdób może posłużyć Wam wypełnienie poduszki. Obecnie już za 3 zł możecie kupić w hipermarkecie jasiek. Wystarczy go tylko rozpruć , przełożyć do ozdoby i zaszyć :). Takie ozdoby na pewno wymagają dużo cierpliwości ale efekt jest tego wart! 

Masa solna. Ile to się za dzieciaka w tym lepiło :). Gdy mama chciała mieć święty spokój robiła nam szybko masę solną i dawała farby. My mieliśmy radochę a ona chwilę odpoczynku od nas :). Takie ozdoby świąteczne to też świetny sposób na ciekawie spędzony czas z dziećmi czy drugą połówką. Wspólny cel zawsze zbliża ludzi :).

Ozdobione ciasteczka powieszone na choince? Czyż nie brzmi pysznie? :) W internecie znajdziecie mnóstwo przepisów na kruche ciastka. Do zrobienia takich ozdób nie potrzebujecie nawet foremek. Większość kształtów na pewno jesteście w stanie wykroić nożem :). Dla lepszego efektu ciastka możecie ozdobić lukrem lub jadalnym pisakiem dostępnym w każdym hipermarkecie (zwłaszcza w okresie świąt).

Suszone owoce, pachnący cynamon to mój kolejny MUST HAVE na święta. Najlepszy efekt uzyskacie krojąc owoce na 0,5cm plastry. Suszyć je można dowolnie: jedni odkładają je na grzejący kaloryfer a inni wkładają do piekarnika (ustawionego na 100stC. Czas suszenia to około 2h. Co pół godziny należy plastry przewracać).
Do owocowych ozdób najlepiej nadają się duże, ciężkie owoce. Mogą to być jabłka, pomarańcze, mandarynki, limonka, cytryna… . Ja tego nie próbowałam ale czytałam, że dla uzyskania efektu “błyszczenia” takich owoców należy przed włożeniem do piekarnika posypać je cukrem :).
Korki od wina! Mają tyle zastosowań co głowa myśli. Posklejane, pomalowane mogą stanowić jak widzicie świetną dekorację świąteczną. Do ich przygotowania potrzeba dużo czasu najlepiej we dwoje, wieczorem ;).
Coś dla dzieci ale nie tylko! Papierowe ozdoby. To co potrzebujecie to kolorowy papier, nożyczki i klej. Dla efektu jaki widzicie po lewej, kółka można wyciąć z kalki – dostępnej w chyba każdym papierniku.
Łatwiejszy w wykonaniu może okazać się łańcuch ze sznurka i kortonu. Jeśli macie trudność w narysowaniu gwiazdki lub choinki możecie odrysować ją od foremek do kruchych ciastek. Jeśli chodzi o efekt – w tym przypadku mniej znaczy więcej. Proste wykonanie, skromne a efekt znakomity!

Pomysł na ozdobę świąteczną, która zaangażuje całą rodzinę ^^. Kapsle z butelek wypitych przez tatę, ozdobione przez mamę, powieszone przez dziecko :).

A Wy, jaki macie pomysł na ozdoby świąteczne? :)

2 komentarze

  1. my na swoim

    oj znajdź go bo warto :) dziś widziałam takie mega wielkie szyszki – wysokość jak cała dłoń. chyba się skuszę na taką ozdobę :)

    Odpowiedz
  2. Young Wife

    Moi faworyci to papier, suszone pomarańcze, szyszki i cynamon, ale sama nie wiem czy będę miała czas na zrobienie swoich :)

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *