Odnaleźć siebie

utworzone przez | kwi 3, 2016 | żyć lepiej | 2 Komentarze

Czasem człowiek potrzebuje pobyć sam. Przewartościować pewne sprawy. Odciąć się od drażniących dźwięków. Poukładać myśli. Czasem człowiek po prostu musi przestać myśleć. Wyłączyć się i popatrzeć. Uspokoić się i przestać biec.

Twingo nad rzeką

I tak wygląda dzień na wsi. Bez ludzi. Bez dźwięku samochodów. Komórki. To niesamowite, że będąc w Warszawie nie odstępujesz telefonu choćby na krok, a na wsi sięgasz po niego może 2-3 razy w ciągu dnia.  Może – jak przypomnisz sobie, że jest rozładowany kolejny dzień i wypadałoby go podładować.

Pole przygotowane pod uprawy

zmierzch

przebijające się światło przez drzewa, zmierzch

słońce zachodzące za drzewa
Na wsi nikt Ci nic nie każe. Idziesz na spacer bez celu. Patrzysz na to co Cię otacza – na tą wolność i przestrzeń, którą tu masz. I tylko szum drzew i trel ptaków dookoła. Ciepła herbata w ręce.
Jesteś tylko Ty. Z nikim nie musisz się ścigać. Na nikim robić dobrego wrażenia. Nikt tu nie dba o Twoje osiągnięcia. Kogo to interesuje, gdy rzeka tak szybko płynie? Nie wiem kim jest się w mieście, ale na wsi jest się sobą – gdy nikt nie widzi i nie ocenia.
rzeka Liwiec

rzeka Liwiec
W mieście tego nie widać. Dopiero wieś pokazuje jak wszystko przemija. Jak łatwo powalić wieloletnie drzewo – przez bobry. Jak domy popadają w ruinę – nie zamieszkane, nie dbane, bez odrobiny ludzkiego ciepła.

drzewo zwalone przez bobry

drzewo zwalone przez bobry

drzewo ze śladami po bobrach

wies_8

wies_9

drzewo zwalone przez bobry
opuszczony dom

opuszczony dom

opuszczony dom

opuszczony dom

Ile razy słyszeliście, że kleszcze żyją na wysokich trawach? Ilekroć chodzimy na spacer, zawsze później znajdujemy na sobie kilka kleszczy. O psach już nie wspominając. Ale… kto widział kleszcza w trawie? Próbowałam zrobić ostre zdjęcia, jednakże moje umiejętności obsługi aparatem nie przewidują takich możliwości :D Nie mniej, pokazuję co mam:
kleszcz na korze
kleszcz na suchej trawie

wies_26

I tu powstaje większość postów. Z dala od ludzi. Nad rzeką.
Na koniec mam dla Ciebie piosenkę. Nie oceniaj! Ale najlepiej pasuje chyba do tych zdjęć i dnia – klik.

2 komentarze

 1. Pendulka

  nie widziałam jeszcze kleszczy w naturze. Fajne zdjecia. Kleszcze – feeeee

  Odpowiedz
  • MyNaSWoim

   Dziekuje :)
   Ja do tej pory tez :D

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *