Nerve

utworzone przez | mar 27, 2017 | żyć lepiej | 0 komentarzy

Często przed snem lubimy z Dawidem obejrzeć jakiś film. Jako, że ten mój mąż zawsze narzeka na to co wybiorę, tego wieczora postanowiłam dać mu wolną rękę. Wolną – o ile to nie jest saj-faj czy inne nie wiadomo co. I ku mojemu zaskoczeniu Dawid wybrał genialny film! Iście blogerski!

nerve

Fabuła

Nerve jest to gra online. Możesz do niej wejść zapisując się jako gracz lub jako obserwator. Gra polega na tym, że obserwatorzy wybierają wyzwania dla graczy. Jeśli gracz wykona wyzwanie – dostaje kasę! Im więcej obserwatorów – tym większa kasa za zadanie – wiadomo.

Ale aplikacja wie o Tobie więcej niż ci się wydaje. Ściąga z całego internetu informacje o graczu. Z facebooka, maila i innych portali, na których się udzielałaś. Dzięki temu aplikacja zna Twoje słabości.

Jak to w typowych filmach bywa głównymi bohaterami filmu były dwie dziewczyny, z czego jedna była nieśmiała, cicha, spokojna a druga co_to_nie_ja cheerleaderka. Nie zabrakło też oddanego przyjaciela mózgowca, speca od internetu. Cicha dziewczyna za namową przyjaciółki zapisała się do gry jako gracz. I tu zaczyna się cała akcja! Przekraczanie granic, wykorzystywanie, balansowanie między pieniędzmi a przyzwoitością, przyjaźnią.

nerve

nerve

nerve

Nerve pokazuje w sumie dwie rzeczy. Jedną jest to ile media społecznościowe o nas wiedzą! Jak na każdym kroku zostawiamy po sobie ślad, który w jakiś sposób nas definiuje i tak naprawdę jeśli ktoś chce, może o nas wiedzieć wszystko!
A druga sprawa to taka, że… – w niczym nie wolno przesadzać. Nie można robić ciągle tego, co ktoś od nas oczekuje, bo w głębi serca nie jesteśmy wtedy sobą. I gdy tylko nadejdzie okazja, gdy ta kropla przeleje się – wylejemy z siebie tą frustrację i zrobimy coś głupiego.
Każdy prędzej czy później poczuje, że chce żyć. Żyć pełną piersią, robić szalone rzeczy – bo przecież to tylko zabawa, tylko chwila, tylko wygłupy. Gorzej, kiedy nad tą zabawą przestaniemy panować i zrobimy coś naprawdę, naprawdę bardzo głupiego! A jeszcze gorzej gdy ta zabawa będzie niosła ze sobą poważne konsekwencje – jak chociażby śmierć.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *