Najlepsze wakacje życia! Odkryj potencjał swoich wakacji

utworzone przez | lip 3, 2023 | Lifestyle | 0 komentarzy

“Wakacje to czas, w którym czas nie istnieje, a jedyną zasadą jest radość.”

Henryk Sienkiewicz

Wakacje. Urlop! Nie ma chyba innej rzeczy, na którą równie mocno czekaliby i dorośli i dzieci. Dwa tygodnie luzu, odpoczynku, wolnego od życia. Brak obowiązków, brak konieczności sprzątania, gotowania, prania… Dwa tygodnie poza zasięgiem – bez służbowych telefonów, bez myślenia o pracy, o problemach, zobowiązaniach. 
Każdy, absolutnie każdy z nas potrzebuje takiego czasu. Potrzebuje poczuć, że w życiu naprawdę nie chodzi tylko o to by biec. Każdy z nas potrzebuje zatrzymać się, oprzytomnieć i zauważyć, że bycie szczęśliwym i odrobina luzu naprawdę czynią nasze życie przyjemniejsze. 
Pytanie tylko: co zrobisz, kiedy już odryjesz tę prawdę? Co zrobisz, kiedy skończy się urlop?

Bardzo często do wakacji i emocji, które się z nimi wiążą, nie przykładamy zbyt dużej wagi. W naszych umysłach okres wakacyjny zamknęliśmy w ramach, okienku czasowym, które trwa tydzień/dwa tygodnie. 

Jeśli myślimy o wakacjach to głównie w kontekście miejsca, do którego mielibyśmy pojechać. A przecież wakacje to coś więcej niż tylko być w innym miejscu!

Ciekawostka!

Pierwsze urlopy letnie dla uczniów pojawiły się na terenie Polski w XIX wieku. Na początku były to krótkie przerwy, które miały na celu umożliwienie dzieciom pomocy w gospodarstwach rolnych w okresie żniw. Stopniowo, wakacje zostały wydłużone i stały się integralną częścią roku szkolnego.

Wyjazdy wakacyjne są nam szalenie potrzebne! Zmiana środowiska, zmiana otoczenia działają na nas bardzo oczyszczająco. Zmieniając perspektywę, jesteśmy w stanie spojrzeć na naszą codzienność w inny sposób. To czas, w którym konfrontujemy nasze obecne życie i emocje z nim związane z tym, czego doświadczamy. To czas, w którym możemy odpowiedzieć sobie na pytanie: jak się czuję w tym nowym miejscu, co (z tego nowego miejsca) chciałabym wprowadzić do swojej codzienności?

Lato, to również czas działania! W żadnym innym okresie roku nie jesteśmy tak kreatywni i chętni do działania, do wprowadzania zmian, rewolucji, jak w czasie lata. Jeśli czujesz potrzebę pobudzenia swojego życia, czujesz potrzebę zmian – urlop, wakacje, lato właśnie Ci w tym pomagają.

To, do czego chcę Cię dzisiaj zachęcić, to spójrz na swoje wakacyjne plany głębiej. Poza relaksem i urlopem – co jeszcze te wakacje mogą Ci dać? Czego chciałabyś doświadczyć? Jak chciałabyś wykorzystać ten czas? Co sprawiłoby Ci przeogromną radość i sprawiło, że poczułaś, że to były najlepsze wakacje w Twoim życiu? Jakiej jednej rzeczy chciałabyś doświadczyć, która zawsze kojarzyłaby Ci się z latem 2023?

39,00 

Poprzednia najniższa cena: 29,00 .

Wyzwanie: Moc lata – eksploruj i doświadczaj

W tym wyzwaniu czeka na Ciebie 8 praktyk, które pomogą Ci odnaleźć się w energii lata i otworzyć się na siebie. 

Czasem tak jest, że przeglądając cudze media społecznościowe albo rozmawiając z naszymi bliskimi, gdzieś tam w głębi serca poczujemy nutkę goryczy. Myślimy o swoich wakacjach z perspektywy czasu i czujemy, że w sumie to zmarnowaliśmy ten czas, nie wykorzystaliśmy jego potencjału ani możliwości. Nic się spektakularnego nie wydarzyło… 

Ale prawda jest taka, że te wszystkie piękne, magiczne i spektakularne chwile – nie dzieją się same. Takie chwile należy zaplanować. Nie na darmo mówi się, że szczęściu trzeba pomóc. 

Czy jesteś może mężatką? Przypomnij sobie swoje wesele. Jak się na nim bawiłaś? Jak je wspominasz? Co tego dnia było przepiękne? I zastanów się – czy te rzeczy zaplanowałaś, czy nie? Czy stworzyłaś tym wydarzeniom okazję do wydarzenia się? 

Jeśli chciałabyś, aby te wakacje, to lato nie zlało się w pamięci z innymi, aby nie zostało jednym z tych czasów, które po prostu były i przeminęły, jeśli chcesz doświadczać życia, chłonąć czas całą sobą – zaplanuj te wakacje. Zajrzyj w głąb siebie i zastanów się: co by sprawiło, że ten czas dałby Ci tyle radości? Czego oczekujesz od tych wakacji? Jaki ślad chcesz po nich zostawić? 

Jak zaplanować takie wakacje dowiesz się z dodatkowego, bonusowego moduły Wyzwanie: Moc lata lub poprzez sesję coachingową, w której nie tylko odkryjesz swoje wakacyjne pragnienia, ale także zaplanujesz ten czas tak, aby pragnienia stały się pięknymi, niezapomnianymi wspomnieniami.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *