Najgorsze co można zrobić to prać brudy poza domem!

utworzone przez | lis 6, 2016 | żyć lepiej | 3 Komentarze

Skłamałabym mówiąc, że są pary idealne. Związek zawsze składa się z dwóch osób, a więc i dwóch różnych charakterów. Para może mieć te same pasje, światopogląd, wartości – ale nawet to nie uchroni ich przed sprzeczkami. Najgorsze co można wtedy zrobić, to wynieść emocje poza dom.

znajomi-nie-lubia-mojego-faceta-1

Kobieta

Większość kobiet jest bardzo emocjonalna. Kiedy w ich związku dochodzi do kłótni czy poważniejszej sprzeczki, często potrzebują zwyczajnego wygadania się. Najczęściej sięgają wtedy po telefon, dzwonią do najlepszej przyjaciółki, lub, co gorsza – mamy i… – zaczyna się!
Bez względu jak bardzo kobieta kocha swojego faceta, po kłótni jest w stanie powiedzieć o nim wszystko! Że świnia, że myśli tylko o sobie, że woli grać na kompie niż z nią obejrzeć film. Wyrzuca z siebie wszystkie jego kretyńskie argumenty, oczekując od przyjaciółki aprobaty.
Gdy emocje opadną, kobieta wraca do domu jak gdyby nigdy nic, i wciąż zła, lecz z mniejszym fochem, zajmuje się swoimi sprawami.
Ta z pozoru błaha sytuacja, bo czym jest wygadanie się koleżance?, może mieć tragiczne konsekwencje!

Znajomi nie lubią mojego faceta

Zauważyłaś, że praktycznie nikt na pytanie “co u Ciebie słychać?” nie opowiada o swoich sukcesach, albo bagatelizuje je? Zazwyczaj opowiadamy o tym co złe: że w pracy średnio, że pogoda byle jaka i wkurza Cię to.
W towarzystwie rzadko kiedy chwalimy się jak to nam się układa w związku. Tak naprawdę nikt nie chce słuchać wywyższania się, chwalenia itd.
Kiedy będziesz narzekać swoim znajomym na swojego faceta, oni przestaną go lubić. Banalne, ale zobacz: posprzeczasz się z chłopakiem raz, drugi. Widząc się ze znajomymi raz, drugi powiesz im co za baran z tego Twojego chłopa. Będziesz wyolbrzymiać sprzeczkę jaka między Wami była i nawet nieświadomie, będziesz stawiała siebie w lepszym świetle, szukając akceptacji swojego zachowania.
W pewnym momencie Twoi znajomi będą krzywo spoglądać na Twojego ukochanego faceta. Będą uważali Twój związek za toksyczny, a kiedy znów zaczniesz na niego marudzić, oni zaczną zachęcać Cię do zerwania z nim. Ty nie będziesz rozumiała ich uprzedzenia do niego. Przecież on jest wspaniały! Przecież praktycznie w ogóle się nie kłócicie! Ale Twoi znajomi o tym nie wiedzą. Oni wiedzą tylko tyle, ile im powiesz. A mówisz im o nim źle.

znajomi-nie-lubia-mojego-faceta-2

Ujma na ego

Mężczyźni mają świetną cechę .Kiedy w ich życiu dzieje się coś nie tak, zamykają się w sobie, aż nie rozwiażą problemu. Oni nie wynoszą brudów poza dom. Czego byś nie powiedziała swojemu facetowi, on w towarzystwie zawsze będzie Cię bronić.
Faceci lubią być postrzegani PRO! Jeśli dom – to największy, samochód – najszybszy, kobieta – najlepsza!
Gdy on dowie się, że Ty w koło trąbisz o Waszych problemach, oczerwniasz go – jego ego spadnie na łeb na szyję. Odsunie się od Ciebie na pewien czas, bo będzie zwyczajnie zraniony. Ktoś, kto jest jemu bliski, rozpowiada o nim takie rzeczy!

Zatrzymaj się

Kiedy następnym razem będziesz miała ochotę ponarzekać na swojego faceta, wyobraź go sobie mówiącego do Ciebie:
– Czy ja na prawdę jestem dla Ciebie taki zły?
Gwarantuję Ci, że odpowiesz: Nie, i szybko się uspokoisz.

znajomi-nie-lubia-mojego-faceta-3

Dwoje to już drużyna

W związku jesteście drużyną – pamiętaj o tym. Macie się razem wspierać i razem rozwiązywać konflikty. Kiedy wygadasz się koleżance, wylejesz na swojego faceta kubeł pomyj i tak dojdziesz do wniosku, że on miał rację i przeprosisz go. Więc nie psuj wizerunku swojego faceta – on zwyczajnie na to nie zasługuje. Twoja emocjonalność, kobiece usposobienie i wrażliwość nie są żadnym usprawiedliwieniem na ten ruch.
A kiedy nauczysz się już swojego faceta, nauczysz się rozpoznawać, kiedy to on próbuje Tobą manipulować, wtedy już nie będziesz się złościć na niego, bo zachował się tak, a nie inaczej. Ale o tym kiedy indziej… .

3 komentarze

 1. Katarzyna Sporna

  Czytając ten tekst, stwierdzam że mój facet to kobieta…….napisane że nie wynoszą brudow….mhhh że bronią w towarzystwie….mmhhhh i wiele tego mmmhhhhh jeszcze można by napisać w moim przypadku… co gorsza mąż…

  Odpowiedz
 2. Paulina G Lifestyle

  Fantastyczny post! Ja np straciłam swoje ‘przyjaciółki ‘ gdy tylko przestałam narzekać na swojego partnera a moje życie w związku nagle stało sie o niebo lepsze. Nie było wspólnego narzekania i płakania przy winie.

  Odpowiedz
  • mynaswoim.pl

   W sumie to bardzo dobrze! :) Przyjaciele mają być też wtedy, kiedy nam dzieje się DOBRZE.

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *