Mój facet jest męski, a Twój?

utworzone przez | sie 19, 2016 | żyć lepiej | 0 komentarzy

Któregoś razu będąc na babskich plotach, opowiadam koleżance o jednym ze znanych mi mężczyzn:
– Och, mówię Ci! On jest taki mmmęski! Ta fryzura, ten uśmieszek, ta marynarka i te dżinsy do tego (!) Ach, tylko nie pasuje mi w nim… – i tu się zaczęło. Na pierwszy rzut oka, facet jest świetny! Wygląd – boski! Ale czy męski? Męski czyli jaki?

mynaswoim_wisła3

Zdarzyła Ci się kiedyś sytuacja, że niosłaś coś ciężkiego a facet, nawet nie Twój, jakiś obcy, nie dość, że nie otworzył Ci drzwi, to jeszcze zamknął je przed nosem? Jeśli nie, spróbuj sobie wyobrazić taką sytuację. Czy taki ktoś byłby męski w Twoich oczach? Choćby był najseksowniejszym facetem na świecie, choćby miał nieziemsko czarujący uśmiech – w Twoich oczach będzie zwykłym burakiem. Minus pierdyliard do męskości.

Brak szacunku do kobiety – to nie jest męskie.

Często rozmawiając z różnymi dziewczynami słyszałam: Jak dziewczyna często zmienia facetów, to mówią, że jest szmatą, że się puszcza. A jak facet idzie na imprezę tylko po to, by zaliczyć jakąś panienkę to co? Wielki macho? Męska dziwka i tyle. Ale o tym się nie mówi. Każdy będzie go chwalić, mówić „stary, świetna robota”, a to nie jest prawda!

Co zabawne, tak uważała spora część kobiet, z którymi rozmawiałam na ten temat. Kobiety pragną szacunku. Ilość zdobytych dziewczyn, śmiałość z jaką mężczyźni mówią o swoich „trofeach” nigdy nie będzie męska.

mynaswoim_wisła_1

Kiedy widzę Dawida gotującego – rozpływam się. W moich oczach mój gotujący facet jest mega męski! Nie chodzi tu o umiejętności kulinarne, wyręczanie mnie czy męską dumę „zrobię to lepiej”. Kiedy on gotuje, kiedy wspólnie jemy przygotowany przez niego posiłek, ja widzę jak się o mnie troszczy. Jak zaspokaja moją potrzebę bezpieczeństwa, przynależności, estetyki, więzi czy zwyczajnej fizjologii – bo przecież muszę jeść.

Dawid na swoim_1

Kiedy widzę Dawida grzebiącego przy samochodzie, rozpiera mnie duma. Mój facet ma pasję! Potrafi przy samochodzie zrobić wszystko. Mogę przyjść do niego i powiedzieć, że coś się zepsuło, coś mi nie działa, a kierunkowskazy chyba oszalały bo mam jedną wielką dyskotekę – nie ma problemu. Dawid doprowadzi mój samochód do porządku, sprawi, że będę mogła bezpiecznie wyjechać na ulicę.

mynaswoim_wisła4

Ale wiesz co jest najbardziej męskie? Kiedy możesz przy nim zasnąć. 

Kiedy mój facet wyciąga rękę, ja wtulam się w jego pachę, bo przecież moja głowa idealnie pasuje do jego ramienia, a on mnie wtedy obejmuje.

Szacunek i poczucie bezpieczeństwa – to jest milion razy bardziej męskie, od boskiego wyglądu, czarującego uśmiechu i marynarki pasującej do tych dżinsów.

skomentuj-1

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *