Marzec w zgodzie ze sobą i naturą – jak go przeżyć

utworzone przez | mar 1, 2023 | Lifestyle | 0 komentarzy

Każdy miesiąc wie, do jakiej pory roku należy, i zachowuje się zgodnie z tą wiedzą. Każdy z wyjątkiem marca.

Elif Shafak, Bękart ze Stambułu

Znasz to uczucie, w którym serce aż się rwie ku miłości, ku spełnieniu, ku radości? Kiedy jesteśmy tak bardzo, bardzo szczęśliwi, że całe nasze ciało ma ochotę wykrzyczeć, wyrzucić z siebie te pokłady szczęśliwej energii? To uczucie, kiedy właśnie wydarzyło się coś tak cudownego w Twoim życiu, że żadne słowa nie są w stanie tego opisać?

To jest właśnie marzec. To jest właśnie energia marca!

W marcu natura rozkwita. Wszystkie zasoby, które tak usilnie były kumulowane w okresie zimowym – nareszcie ujrzą światło dzienne. Z głębokiej, ciemnej, wilgotnej ziemi w końcu na powierzchnię wychodzą pierwsze krokusy, hiacynty i tulipany. W końcu pojawia się życie!

Ciekawostka!

Jednymi z pierwszych kwiatów, które pojawiają się w nowym roku, są krokusy. 
Cebulki krokusów sadzi się na jesień, od września do października. Swój rozkwit mają w marcu i kwitną do maja.

Czas prawdy. 

Marzec jest miesiącem, który, niczym w pokerze, mówi do nas “sprawdzam!” i weryfikuje naszą pracę. Wraz z początkiem marca okaże się, czy nasiona i cebulki, które posialiśmy w zeszłym roku – przyjęły się. 
To też miesiąc, w którym możemy zweryfikować nasze postanowienia noworoczne i pragnienia. Czy zrobiliśmy cokolwiek z naszej listy noworocznych postanowień? Czy te postanowienia – faktycznie wynikały z naszych potrzeb, czy może były wyrazem znudzenia i znużenia, które panują zimą?

Wbrew pozorom, to właśnie marzec jest najlepszym miesiącem do planowania, stawiania sobie nowych celów i wyzwań. W marcu nabieramy energii do działania, a co za tym idzie – nasza motywacja jest zdecydowanie silniejsza!

Zobacz darmowy fragment kursu Moc kolorów

i dowiedz się, co symbolizuje kolor niebieski i jak wykorzystać jego energię w swoim życiu.

Czas na ruch. 

Choć w marcu mamy kalendarzową wiosnę, to warto pamiętać, że przypada ona dopiero na 21 dzień miesiąca, czyli pod jego koniec.

Nim przywitamy wiosnę, przed nami jeszcze sporo wietrznych dni. To przepiękna metafora i przypomnienie, aby każde nasze działanie było dokładnie przemyślane i abyśmy nie działali pod wpływem impulsu. Wciąż powinniśmy ubierać się ciepło i chronić głowę i szyję przed wiatrem. I wciąż powinniśmy pamiętać, że nasze działania mają swoje konsekwencje, więc nie powinniśmy podstępować zbyt pohopnie.

Swoją energię i chęć do zmian i działania – wykorzystaj na wiosenne porządki. Wprowadź do swojego domu nową energię, nowe zapachy, więcej światła. Wprowadź życie!

Nowość w sklepie!

Woski zapachowe do rozpuszczenia w kominku na tealighty!

Wosk rzepakowy & olejki eteryczne.

Jeśli chcesz przygotować się na nadejście wiosny bez pośpiechu, w swoim tempie, bez snucia się z kąta w kąt i imania się przypadkowych zajęć – pobierz checklistę z wiosennymi rytuałami. 

Kiedy nadejdzie deszczowy lub wietrzny dzień, kiedy nie będziesz wiedziała co ze sobą zrobić – sięgnij po nią i przybliż się do wiosny. Czasem tak niewiele trzeba, aby poczuć się lepiej…

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *