Kiedy zależy bardziej

utworzone przez | lip 18, 2016 | żyć lepiej | 0 komentarzy

Znasz to powiedzenie mężczyzna jest głową, a kobieta szyją, która tą głową kręci? To jakaś pomyłka! Owszem, my kobiety często sprytnie podsuwamy mężczyznom pomysły, które oni nie dość, że uważają za swoje, to jeszcze za genialne (!) ale litości!

Nie umniejszaj sobie

Związek jest tym lepszy, im większy drzemie w Was temperament! Bo Miłość to emocje. To pasja, to złość, to namiętny pocałunek po porządnej kłótni.
Związek to nie jest godzenie się na wszystko. My z Dawidem, często-gęsto się nie zgadzamy. Żadne nie ulega drugiemu w 100%. Potrafimy toczyć kosmiczne wojny, bo nie ma nic gorszego niż uległość, niż rezygnacja z tego, na czym Ci zależy.

buty

Osoba uległa  z a w s z e  będzie nieszczęśliwa!

Zawsze! Zapamiętaj to sobie. Jesteście w związku więc jesteście PARTNERAMI. Czyż nie tak przysięga się w kościele? Czyż nie o tym mówi list do Koryntian? W miłości jest równouprawnienie. Jesteście tak samo ważni. Twoje zdanie, Twoje uczucia, Twoje widzimisię są tak samo ważne jak jego. I nie daj sobie wmówić, że jest inaczej!

Naucz się walczyć o swoje

My już się nauczyliśmy. To, co u nas okazało się przysłowiowym złotym środkiem było… – nauczenie się zwracania uwagi na emocje! Kiedy widzę, że Dawidowi na czymś szalenie zależy – odpuszczam – mimo, iż mam inne zdanie. Wyobraź sobie sytuację, kiedy Ty chcesz iść w prawo, bo wiesz, że tam jest piękne jezioro, na tle którego chcesz zrobić sobie czy Wam zdjęcie. Nie chciałabyś by on uległ, i mimo wszystko poszedł z Tobą nad to jezioro? A jeśli widzisz, że Twojemu facetowi niesamowicie zależy by pójść w lewo, bo tam stoi stary wrak samochodu z lat 30-tych (!!!!) o super, ekstra silniku i innymi rzeczami, które masz totalnie w nosie, a które czynią go unikatowym – poszłabyś, czy ciągnęła byś go za uszy nad jezioro? Poszłabyś! Dlaczego? Bo te 10 minut zboczenia z drogi nikogo nie zbawi, ale za to może sprawić niesamowitą radość Twojemu facetowi, przez co zdjęcia będą jeszcze lepsze! Dasz mu tą radość, która ROBI DZIEŃ!

buty 2
Nie warto się upierać przy swoim, kiedy drugiemu zależy bardziej. Nie warto też z czegoś rezygnować. Warto wtedy na chwilę odpuścić. Ale kiedy jest to zwykła polemika zdań… – walcz jak lwica! Jeśli coś ma Ci sprawić przyjemność – walcz! Jeśli chcesz pójść z nim na ten pieprzony spacer – wywalcz go sobie, choćby on wolał robić nic! Jesteście partnerami. Partnerami – o różnych charakterach. Nie rezygnuj ze swojego szczęścia, swoich potrzeb, dla jego wygody.

W związku każde z Was musi coś od siebie dać. Czasem trzeba robić rzeczy, na które nie mamy ochoty.
Jeśli wiesz, że drugiemu sprawi to szaleńczą radość – zrób to! Nie musisz znać powodów. Nie musisz wiedzieć dlaczego? Jeśli to da szczęście – po prostu to zrób. Nie musisz rozumieć.

Ps. Zdradzę Ci nasz sekret – czasem, w naprawdę trudnych wyborach gramy w kamień-papier-nożyce ;).
skomentuj-1

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *