Kiedy masz pomysł, który zmieni świat!

utworzone przez | kwi 11, 2018 | żyć lepiej | 9 Komentarze

Miałyście kiedyś tak, że wpadłyście na jakiś pomysł, który wydawał Wam się totalnie, kompletnie, bezwzględnie innowacyjny i czułyście, że on zmieniłby świat – ale jakoś nie. Brak wiary w siebie, brak wiary, że taki ja, taki mały, szary człowiek mógłby stworzyć coś swojego, że to małe swoje mogłoby zmienić świat.
Ja tak kiedyś miałam. Wymyśliłam sobie, już jako jeszcze nastolatka, że fajnie byłoby mieć doniczki, które nie wisiałyby krzywo, tylko były “nasadzane” na poręcz balkonu. Kilka lat później taką doniczkę zobaczyłam u swojej sąsiadki z bloku.

Kiedy masz pomysł, który zmieni świat!

Zawsze robiły na mnie wrażenie doniesienia o nadzwyczajnie utalentowanych ludziach. Pamiętam, że kiedyś słyszałam o nastolatce (!!!), która wynalazła metodę leczenia raka trzustki chyba. To było niesamowite! Ale co z tym dalej się stało – nie wiem. Jednakże, zawsze imponowali mi ci ludzie. W świecie, w którym już wszystko zostało powiedziane, pozornie wszystko zostało wynalezione – oni mają pomysł. Oni odkryli coś nowego. Wpadli na nowy pomysł. I to zwyczajni ludzie, nie żadni uczeni.
I tak się zastanawiałam zawsze – ile powstało genialnych pomysłów, które zostały pogrzebane głęboko w szufladzie tylko dlatego, że ktoś nie miał zdolności, nie miał wiedzy, nie miał funduszy? Jak bardzo można byłoby zmienić świat mając tą jedną pomoc?

Z racji mojego wykształcenia, które jest też moja pasją – ważny jest dla mnie temat niemarnowania żywności. W jednym z odcinków Dragons den była para, która wynalazła pomysł, na mechaniczne oczyszczanie wody w krajach trzeciego świata. Coś genialnego! Ale z tego co pamiętam, żaden z Dragonsów nie zainwestował w nich, bo to co pokazali było tylko działającym jednym prototypem.
Ktoś nie znalazł w tym biznesu, zysku, dlatego odrzucono pomysł dostarczania do wiosek czystej wody w krajach trzeciego świata. Czy to nie straszne?

Jednak to wszystko było kilka lat temu!

Dziś jest możliwość zmienienia świata! I każdy z nas ją ma!

Ja postanowiłam zmienić świat pisząc książkę.

Tak jest! Postanowiłam napisać książkę o związkach. O tym CO TO JEST ZWIĄZEK, z czym to się je i przede wszystkim – że dobry związek niebałagan – sam się nie zrobi.
Będzie to najlepsza książka o związkach, o tworzeniu pozytywnych relacji w związku jaka do tej pory wyszła! Skąd ta moja pewność? Bo przeczytałam dziesiątki książek o związkach z psychologicznego punktu widzenia i nie. Czytałam książki, które skłaniają do rozmawiania, do manipulowania, do bycia egoistką. (…) Dlaczego związek to najlepsze co nasz może w życiu spotkać!

[wc_box color=”secondary” text_align=”left” margin_top=”” margin_bottom=”” class=””]Jeśli chcecie być na bieżąco z książką, wiedzieć co się w niej znajdzie – zapiszcie się na newsletter na swoim :)[/wc_box]


Ale Wy też macie możliwość zmienić świat!

Do 26 kwietnia trwają zapisy do SingularityU Poland Global Impact Challenge. SPGIC jest to konkurs, którego celem jest znalezienie takiego start up’u lub prototypu pomysłu, który odmieni życie milionów ludzi! Zwycięzca spędzi w Dolinie Krzemowej blisko dwa miesiące na wdrażaniu prototypu/pomysłu w życie!

Jeśli chodzi Wam po głowie pomysł, który może zrewolucjonizować świat – nie macie nic do stracenia! Weźcie udział w konkursie. Nic nie tracicie, a możecie zyskać wiele. I to nie tylko dla siebie – ale i dla milionów ludzi.

 

Ja postanowiłam zmienić świat, zmieniając myślenie kobiet o związkach poprzez wydanie najlepszą na świecie książki. Ja wiem, że to będzie genialna książka! Bo gdyby ktoś na początku mojej przygody z Dawidem dał mi tą wiedzę jaką mam dzisiaj – wiem, że nasze początku wyglądałyby dużo lepiej. A kto wie, może i wcześniej wzięlibyśmy ślub?
Wiecie, że kiedy miałam 17 lat wyobrażałam sobie jak Dawid mi się oświadcza na swojej studniówce? Ja już wtedy byłam nas pewna! Ale nie oświadczył mi się jak miałam 17 lat, tylko 25. 

A teraz czas na Was! Co Wy możecie dać światu, dać kobietom, dać mężczyznom – co odmieni tego świata oblicze?
Jeśli coś Wam chodzi po głowie – zajrzyjcie na tą stronę: http://media.digitaluniversity.pl/

ODWAGI! Miejcie odwagę zmieniać świat!

9 komentarzy

  1. kashienka Odkrywając Amerykę

    Wow! podoba mi się ten post – jest power i energia do działania :) też zawsze chciałam napisać książkę – w sumie to nadal chcę ^^

    Odpowiedz
  2. Arleta

    Świetny pozytywny post! Aż motywuje do działania! :) Fajna sprawa z taka akcja. A co do książki – brawo, przyda się w końcu książka , która opisze jak to wszystko działa naprawdę, a nie żadne poradniki i dziwne porady wyssane z palca. Pozdrawiam!

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *