A kiedy już będziemy starzy pozostaną nam tylko zdjęcia

utworzone przez | lis 8, 2016 | żyć lepiej | 2 Komentarze

Kiedy zamieszkaliśmy razem wiedziałam jedno – chcę mieć jak najwięcej wspólnych zdjęć. Nie miejsc, w których byliśmy, nie nas, ale solo. Nas – razem! Wymyśliłam sobie, by gdzieś w domu, może nad łóżkiem, może w korytarzu – wisiały nasze zdjęcia w formie osi czasu z każdej rocznicy ślubu. Rok w rok dodawalibyśmy jedno zdjęcie. Każde zdjęcie byłoby w ramce z datą jego wykonania. Moglibyśmy oglądać jak się zmienialiśmy, jak się starzeliśmy ale zawsze razem szczęśliwie.

jestrudo-akcje2a

Wiesz, kocham oglądać zdjęcia! Kiedy wracam do starych zdjęć, kiedy je oglądam – czuję wszystkie te emocje jakie towarzyszyły mi w chwili jego robienia. To jest super, bo w świecie, w czasach, kiedy tak pędzimy, martwimy się kredytami, jutrem, czy będzie praca czy nie – zapominamy o tym co najważniejsze – o domu, o nas, o byciu razem, szczęśliwym.

Wiem, że w naszym mieszkanku, które odbieramy już za 13 dni, będzie dużo naszych zdjęć! Patrząc na nie będziemy “przypominać” sobie o tym jak bardzo się kochamy! Nawet wtedy, kiedy nie zgadzamy się ze sobą.

jestrudo4

Lekcje fotografii

Kiedy zakładałam tego bloga nie miałam pojęcia o fotografii. Robiłam zdjęcia nam, robiłam zdjęcia krajobrazom, naszym psom, budynkom – ale były to zdjęcia zwyczajne. Nie chciałam tego. Chciałam robić dobre zdjęcia! Chciałam robić zdjęcia, na które będzie się przyjemnie patrzyło, które będą oddawały chwilę. Zaczęłam interesować się fotografią. Znalazłam w internecie poradnik: lekcje fotografii, dzięki któremu zaprzyjaźniłam się z ISO i przestałam robić zdjęcia w trybie “auto”! Czuję tu meega dużą dumę! Dziś moje zdjęcia wyglądają tak:

pigwowka1

ciastka_1

pigwa_2

pigwa

nalewski-domowej-roboty-1

Sukces tych zdjęć leży w lekcjach fotografii o kompozycji, o kolorach i kadrach. Okazało się, że nawet JA mogę robić dobre zdjęcia. Ja!
Z fotografią jest jak ze związkiem: niby wszystko wiesz, niby wszystko jest takie oczywiste i logiczne – a jednak musisz to przeczytać, by nabrało to sensu i móc wcielić w życie.

 

rabat10-jestrudo-kopia

Kochana, mam dla Ciebie coś super!

Do końca grudnia na hasło “mynaswoim” możesz od Natalii, właścicielki sklepu dla fotografów MójSzop.pl uzyskać rabat 10% na każdy jej produkt! Mogą to być lekcje fotografii lub moje ukochane akcje do photoshopa, dzięki którym za jednym kliknięciem moje zdjęcia wyglądają po prostu bajecznie!

Akcje do photoshopa są to filtry takie jak na instagramie, które w sekundę odmieniają zdjęcie. 2 pierwsze zdjęcia zostały wykonane przy użyciu filtru “malina” z kategorii akcji podstawowych. Przyznaj, że efekt jest mega!

 

Dla porównania zobacz jak zdjęcia wyglądały w oryginale:

collage-jestrudo

collage-jestrudo-2

 

Kochana! Zachęcam Cię z całego serca do robienia zdjęć. Nawet jeśli nie umiesz, nawet jeśli masz tak jak ja 2 lewe ręce. Twoje zdjęcia nie muszą być idealne, by cieszyły Twoje serduszko.
Zdjęcia to pamiątka na całe życie!
A gdy będziecie starzy, pomarszczeni i z siwymi włosami – weźmiecie wtedy zdjęcia do ręki i przypomnicie sobie te czasy… jak zdrowie pozwalało Wam tarzać się po ziemi i ganiać po całym domu :).

2 komentarze

 1. paulinaglifestyle

  Kocham zdjęcia i zawsze wszędzie kolorują moje mieszkania <3 Mam szczęście, że mój chłopak zna się sporo na fotografii stąd też i ja troszeczkę się uczę.
  Fantastyczne zdjęcia no i dobra robota z Twoja nauką! ;)

  Odpowiedz
  • MyNaSwoim.pl

   No to faktycznie masz szczescie :) bo my to zieloni jesteśmy ^^

   Ps. Dzieki ?

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *