Kiedy facet nie mówi, że kocha

utworzone przez | maj 14, 2016 | żyć lepiej | 4 Komentarze

Wiele osób śmieje się z problemów nastolatek płaczących po nocach. Ryk, biadolenie, bo on w ogóle nie mówi, że kocha! Jak on tak może?! To po co on jest ze mną? Czy on mnie w ogóle kocha? A może jest ze mną tylko dla zabawy? Może chce się mną pochwalić przy kolegach tylko?

Dobra, jak masz 30 lat to to i jest śmieszne. Aż ciśnie by powiedzieć: hej, jak facet (chłopak) nie mówi ci, że cię kocha, to znaczy, że ma cię w dupie i cię nie kocha! Sorry, taki mamy klimat. I pewnie często-gęsto tak właśnie jest. Co wtedy? Zerwij. On nie jest ciebie warta, kochana. – Rzygam już takimi tekstami, wiesz?

Znasz piosenkę: powiedz, że mnie kochasz, albo lepiej pokaż. Niech zazdrosny będzie cały wielki świat!

Bo nie chodzi o to, by codziennie mówić sobie jak bardzo się kochamy i ile dla siebie znaczymy. Jasne, fajnie jest to słyszeć. Ja uwielbiam jak Dawid do mnie podbiega, obejmuje i mówi jak to jest ze mną szczęśliwy. Ale… też nie zawsze tak było.

Już Ci to raz mówiłam, i powiem jeszcze raz – każdy z nas jest inny. To, że Ty jesteś wylewna, nie znaczy, że on też musi być. To, że Ty czujesz potrzebę mówienia o uczuciach, nie znaczy, że on też ją ma.
Twój facet wcale nie musi być wyprany z uczuć. No litości! To znaczy tylko tyle, że on potrzebuje czasu, a Ty musisz mu go dać.  I mówiąc “musisz mu go dać” nie mam na myśli tygodnia czy miesiąca. Mam na myśli, tyle czasu, ile on potrzebuje. Nie Ty – on. Pamiętaj, że nie jesteście z tych samych domów. Wychowywaliście się w różnych rodzinach o różnych zasadach. Często też faceci nie są nauczeni takiego okazywania uczuć, zwłaszcza gdy są z rozbitych rodzin. Ty musisz pokazać mu, że wyrażanie uczuć to nic złego. To żadna słabość.  On się musi do nich zwyczajnie przyzwyczaić.

Wyobraź sobie, (serio, historia prawdziwa!), że mam znajomego, który ma już żonę i dziecko. Pracowaliśmy razem. Nasze biurka były obok siebie. Był to koleś o tak specyficznym usposobieniu, o tak specyficznym humorze, że dziwne było, że w ogóle ma żonę! Wyobraź teraz sobie, jak któregoś razu kładzie mi na biurku mandarynkę i mówi oschłe, zimne, obojętne “masz”. I to był szczyt jego okazania sympatii! No zaszczyt jak cholera! I to bez kpiny!

Pamiętaj: Nie każdy w taki sam sposób okazuje uczucia. Nie każdy musi umieć o nich mówić. Jeden będzie potrzebował kilku lat, nim zacznie szeptać Ci kocham cię na dobranoc. A inny powie to od wielkiego dzwonu, bo nigdy nie będzie miał potrzeby mówienia tego. Ale najważniejsze jest to, by znać swojego partnera i wiedzieć jaki jest.
Jeśli szczytem czułości Twojego faceta jest rzucona mandarynka na biurko, nie oczekuj, że zabierze Cię na romantyczną kolację i rejs po Sekwanie. Kochaj go takim jakim jest. Bo nawet takie indywidualne “defekty” potrafią być najpiękniejsze!

4 komentarze

 1. panna marzanna

  ” jeśli szczytem jego czułości jest rzucona mandarynka na biurko” hahaha uwielbiam to! <3

  Odpowiedz
  • Anonim

   Spoko, tylko jak żyć bez przerwy na takiej emocjonalnej restrykcyjnej diecie? Może ktoś wie, bo ja już zaczynasm tracić cierpliwość do mojego partnera i wątpić w jego uczucia:(

   Odpowiedz
   • WolnoWolniej.pl

    A jak chciałabyś aby on Ci tę miłość okazywał? I drugie pytanie: jaki sposób okazywania miłości przez Ciebie – on lubi? Polecam poczytać o pięciu językach miłości <3

   • Bibi

    Hej mam ten sam problem i nie wiem co robic juz dlugo czekam ile mozna :(

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *