jeden człowiek może zmienić wiele

utworzone przez | mar 9, 2016 | żyć lepiej | 0 komentarzy

Jeden człowiek, to tylko jedna osoba. Jedna osoba z miliona. A przynajmniej setek. Dziesiątek? Jedna osoba może wiele. W pracy jedna osoba może Ci zepsuć cały dzień! W pracy jedna osoba może psuć całą atmosferę. I czasem przez jednego człowieka, może Ci się totalnie nie chcieć przychodzić do pracy czy szkoły. Jedna osoba! Jak jedna osoba może powodować u Ciebie takie emocje?!
Dawid_1
Jeden człowiek, to tylko jedna osoba. Jedna osoba z miliona. Miliona milionów! Jedna osoba może wiele. Gdy wracasz do domu, gdy pęka Ci głowa, gdy ciśnienie przybija sobie piątkę z zapierdzielem, jaki miałaś w robocie i czacha dymi Ci jak z największej kotłowni świata (!!!) jeden człowiek może wiele. Tylko jeden człowiek może Cię przytulić. Tylko na barek jednego człowieka możesz położyć swoją głowę. Tylko jednemu człowiekowi możesz wtedy powiedzieć “padam!”. Tylko jeden człowiek, jednym pocałunkiem w głowę odejmie cały jej ból. Żaden apap, ibuprom czy etopiryna. Jeden uścisk, jeden całus, jedna osoba. I wszystko mija. Nic nie istnieje. Tylko ta osoba i tylko tu i tylko teraz. I na zawsze.
Jesteś zmęczona. Boli Cię głowa. Ale piszesz do niego smsa “za ile będziesz w domu? Obiad Ci przyszykuję”. Boli Cię głowa, masz dość dzisiejszego dnia, ale wtedy to odpręża. Dla jednej osoby zrobić coś. Coś dobrego. Coś miłego. Bez poświęcenia. Z chęci.

W pracy jedna osoba może Ci zepsuć cały dzień! W pracy jedna osoba może psuć całą atmosferę. I czasem przez jednego człowieka, możesz mieć cudowną pracę. Jednego człowieka – a tych ludzi trochę tam jest! I każdy z tych ludzi, daje Ci od siebie coś dobrego. Dobre słowo. Uśmiech. Opowiedzianą historię. Pączka. Maila. Przetrzymanie drzwi. I ta jedna osoba może sprawić, że uwielbiasz tą pracę. Znacie się z imion, choć się sobie nie przedstawialiście. Kończycie pracę i mówicie do siebie “Cześć Kasia”, “Cześć Tomku”. Kończycie pracę, ale nie wracacie do domu. Siedzicie jeszcze przez chwilę, godzinę, i rozmawiacie.
Dawid_2
W pracy jedna osoba może psuć całą atmosferę. I czasem przez jednego człowieka, może Ci się totalnie nie chcieć przychodzić do pracy czy szkoły. Jedna osoba! Jak jedna osoba może powodować u Ciebie takie emocje?! Jak, kiedy dookoła jest tyle jednych osób, którzy mogą wiele?

Jeden człowiek może wiele -> dobrego.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *