Jak świętuję Dzień singla + PDF do pobrania

utworzone przez | lut 14, 2022 | więcej miłości, WolnoWolniej | 4 Komentarze

Dzień singla czy Walentynki – jak czujesz, do celebracji którego święta jest Ci bliżej?

Kiedy niedawno przeglądałam jakie nietypowe święta występują w lutym, pierwszy raz zwróciłam szczególną uwagę na Święto singla. No tak – pomyślałam – skoro zakochani mają swój dzień, to dlaczego nie zrobić dnia dla samotnych. Wszak jest święto i mamy – i taty. Równowaga musi być. 

Ale ciągle coś nie dawało mi spokoju. Zastanawiałam się – kto właściwie obchodzi te święta i… czy tak naprawdę nie są one zamienne? Tym samym?

Jak obchodzisz Dzień singla?

Przyjęło się u nas dzielić świat na dwa. Skoro jest Dzień zakochanych, to musi być też Dzień samotnych. Ale im dłużej będziemy wymieniać argumenty, dlaczego i kto powinien obchodzić każdy z tych dni, okaże się, że… – dotyczą tych samych osób.

Walentynki – to święto miłości. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby tego dnia świętować miłość do siebie. Być swoją własną walentynką! Ukochać siebie, zatroszczyć się o siebie, zadbać o siebie w najczulszy sposób! Zapraszając samą siebie na kolację, spacer, rozkoszując się szczęściem, którego mamy możliwość doświadczać.

Choć od wielu lat jestem w związku, pierwszy raz czuję potrzebę świętowania Dnia singla. Przywykłam do życia we dwoje – we dwoje spędzania wolnego czasu, we dwoje wyjeżdżania na wakacje, poznawania nowych smaków, wspólnego oglądania filmów. 

I czasem to wspólne robienie wszystkiego sprawia, że zapominam, że nawet będąc w związku – cały czas jesteśmy oddzielnymi jednostkami. 

W zeszłe lato, pierwszy raz wyjechałam sama na wieś. To było niesamowite doświadczenie, które pomogło mi lepiej poznać siebie.

Dlatego Dzień Singla – zamierzam świętować celebrując byciem samą ze sobą. Spełniając swoje kaprysy, rozpieszczając się, spędzając czas w samotności. Robiąc rzeczy, które, po ludzku, zwyczajnie dają mi przyjemność. Dla mnie to będzie dzień, w którym to ja będę najważniejszą osobą dla siebie!

Moja lista przyjemności na Dzień singla:
N
Uczesać włosy na szczotkę
N
Zrobić sobie full makijaż!
N
Założyć strój, w którym będę się świetnie czuć - choćby to była ulubiona bluza
N
Pójść do kawiarni i zamówić najpyszniejszą z herbat
N
Przeczytać lekką książkę, niosącą dobre emocje
N
Pójść na dłuższy spacer i docenić to co mam
N
Otulić dom pięknym zapachem w czasie pracy
N
Kupić sobie wiosenne kwiaty (o ile je znajdę - pączek też może być)
N
Być dla siebie wyrozumiałą

Choć doskonale wiem, że dziś są Walentynki – już teraz zachęcam Cię do zastanowienia się i zrobienia swojej własnej listy Twoich przyjemności.

Abyś zapisała wszystkie myśli, każdy jeden pomysł, który przyjdzie Ci do głowy, jak mogłabyś spędzić ten czas wyjątkowo sama ze sobą. Co mogłabyś zrobić, aby  poczuć się szczęśliwa i spełniona? Co chciałaś od dawna zrobić, ale brakowało Ci pretekstu? Czego sobie zawsze odmawiałaś? Jakiej przyjemności?

Jak chciałabyś podkreślić, że jesteś równie ważna? 

Zwłaszcza gdy żyjemy w związku (lub dodatkowo mamy dzieci) często zapominamy o sobie. Troszczymy się o wszystkich w koło – nas zamych zostawiając na końcu.

Aby to zmienić, chociąż na ten jeden dzień, przygotowałam dla Ciebie PDF do druku. Możesz również stworzyć taką listę samodzielnie! Zapisz na niej wszystko to, co chciałabyś dla siebie zrobić i daj się przy tym ponieść wodzom fantazji! A jutro – zrealizuj choćby część rzeczy, które zapisałaś.

Nie bój się rozpieszczać się. Nie czuj się z tym źle. Zasługujesz na chwile dla siebie. Na najlepsze chwile…

4 komentarze

 1. Ula H.

  Droga Asiu ! Bardzo podobał mi się ten Twój post ! Świetnie napisany tekst i do tego nie jest za długi i jest na temat ! Brawo !
  Osobiście lubię sprawiać sobie przyjemności przez zakupy, kupienie sobie czegoś o czym marzyłam. Ostatnio żyję dość szybko i dużo się dzieje w moim życiu, więc bardzo cenię sobie spokój. Gdybym miała samotnie świętować” dzień singla” to chyba zamknęłabym się w hotelowym pokoju z widokiem i nigdzie bym z niego nie wychodziła – dla siebie, dla wyciszenia i spokoju. Tak po prostu ! Pozdrawiam serdecznie :)

  Odpowiedz
  • WolnoWolniej.pl

   Bardzo Ci dziękuję :) Staram się pisać krótko i konkretnie <3

   Och, gdybym była w miejscu z pięknym widokiem – pewnie zrobiłabym to samo <3 Rozkoszując się nim!

   Ściskam Cię mocno!

   Odpowiedz
   • Roman

    Pierdoły wypisujesz . Zależy jaką masz pracę . Jak masz leniwa pracę to można tak żyć

   • WolnoWolniej.pl

    Dbanie o siebie nie zależy od tego czy masz leniwą pracę :). Ale dziękuję Ci za ten komentarz! To dla mnie cenna informacja jakie treści poruszać na WolnoWolniej.pl <3

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *