Jak być szczęśliwą sama ze sobą?

utworzone przez | lis 25, 2016 | żyć lepiej | 2 Komentarze

Bycie szczęśliwą jest zajebiste! Brzmi banalnie, może nawet przez tą całą banalność masz ochotę wyłączyć tą stronę. E, e – nie rób tego. Pokażę Ci jak być szczęśliwą sama ze sobą, przez to jaka jesteś, choć pewnie tak jak ja masz kompleksy i chciałabyś wiele zmienić w swoim życiu!

jak-byc-szczesliwa-2

Porównywanie się do innych

Czy wiesz co powoduje w nas dół? Porównywanie się do innych.
Obserwując ludzi, swoich znajomych widzisz, że wyglądają lepiej. Mają wcięcie w talii, nie mają brzucha, a na zdjęciach lepiej wychodzą. Tej małpy z działu jakiegoś tam włosy się tak świetnie układają, a Ty masz na głowie siano!
Twój dom nie wygląda tak jak byś chciała, a wypłata jest 2x niższa niż powinna. Z czego tu się cieszyć?

Kochana, zamiast się porównywać – znajdź swój styl! Nie musisz być super modna. Masz być sobą! Ja kocham miłością bezgraniczną dziwne koszule. Lubię koszule w ptaki, zegarki, kokardki i pieski. Są dziwne. Nawet nie wiem czy dobrze w ich wyglądam, bo moda nigdy nie była moją mocną stroną. Ale ubieram się w nie bo sprawiają mi radość! Są pozytywne.

Mam też w brzuchu kilka cm za dużo. Właściwie w ciągu roku przytyłam 10 kg i nie mogę tego zrzucić – trochę (całkowicie) z lenistwa. Ale… tuszuję to swetrami i dłuższymi bluzkami. Tak na prawdę gdybym chciała to zrzuciłabym te 10 kg ale.. – nie chce mi się. A kiedy łapię mega doła – maluję się. Pokracznie, bo Red Lipstick Monster ze mnie żadna – ale jako tako, po Japońsku umaluję się i czuję się od razu próżnie lepiej.

jak-byc-szczesliwa-7
Złe zamień w dobre, a czego zmienić nie możesz zaakceptuj

Wiesz, mogłabym chodzić zła, wściekła i sfrustrowana tym, że codziennie widzę Dawida smarki na parapecie. Ten typ tak ma – smarka w nocy, a rano smarków nie wyrzuca. Codziennie rano widzę też na rogu stołu kubek po jego kawie. Nie w zlewie, nie w kuchni a na rogu stołu. Mogłabym z nim walczyć, prosić by sprzątał itd – ale po co? Cieszę się z tego, że dobrze się tu czuje. Cieszę się widząc te smarki bo to jest cecha mojego faceta. Rozumiesz o co chodzi? Nie tylko mieszkamy razem, nie tyko jesteśmy, śpimy w jednym domu – ale żyjemy w nim. I to życie tu widać. Te wszystkie “wady” czy “mankamenty” tworzą nas. I to jest super! Gdy Dawid wyjeżdża i nie widzę tego kubka na stole, brakuje mi go.

jak-byc-szczesliwa-5Łam schematy!

Wiesz co kocham robić? Brać kąpiel o 14, śpiewać gdy nikogo nie ma w domu i tarzać się z psami na dywanie. Kąpiel w środku dnia daje mi niesamowite poczucie wolności. Nie rano, nie wieczorem jak to się przyjęło. Ale w środku dnia gdy najdzie mnie na to ochota. Możliwość robienia czegoś bo Tobie się tak podoba, a nie bo ktoś tego od Ciebie oczekuje jest super! Polecam!

Pozytywne nastawienie

Staram się też być pozytywnie nastawiona do innych. Taka postawa robi dużo – uwierz mi! Jedna dobra rzecz ciągnie za sobą następną, i następną aż w końcu złe wiadomości przestają być takie trudne do zniesienia. Nagle problem przestaje być problemem, a rozwiazanie okazuje się banalnie proste! Kiedy ktoś jest wobec mnie nieprzyjemny, nie odbieram tego źle, nie dołuję się – bo jestem szczęśliwa sama ze sobą. A ten ktoś obcy – no właśnie – jest obcy! A jeśli robi mi na złość – to jest mi go zwyczajnie szkoda. Bo to nie mi zatruwa życie – tylko sobie. To nie ja czuje gorycz zazdrości i nie ja gorzknieję wbijając szpilki. Ja jestem dalej szczęśliwa.

jak-byc-szczesliwa-4
Kiedyś usłyszałam boskie zdanie: Na świecie żyje 7 miliardów ludzi, a ty chcesz się smucić przez jedną?
Genialne! Na świecie żyje tyle ludzi, wiadomo, że wszystkim cholera nie dogodzisz. Zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał Ci uprzykrzyć życie. Ale to jest TWOJE życie. Przeżyj je tak jak Ty tego chcesz. A jeśli nie możesz mieć tego co chcesz – olej to! I ciesz się z tego masz. Bo to co masz, to co Cię otacza, to co czujesz – to Ty. Jeśli chcesz mieć szczęśliwe życie – po prostu daj sobie szansę na szczęście. Wzrusz się, zaśmiej i nie stawaj na popękanych płytkach chodnikowych. Przechodząc przez pasy stawaj tylko na tych białych. Pozwól sobie na bycie szczęśliwą i ciesz się z głupot. Te banalne rzeczy dają więcej radości niż fikcja jaką ludzie starają się tworzyć.

A kiedy będziesz szczęśliwa sama ze sobą – w związku też będziesz szczęśliwa. Bo to nie facet będzie Twoim źródłem radości, a Ty sama. Z nim radość możesz co najwyżej mnożyć.

 

2 komentarze

  1. Paulina G Lifestyle

    Najbardziej spodobał mi się pomysł z kąpielą w środku dnia ;D
    Mega pozytywny post ! ;)

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *