Idealny facet jest tylko na chwilę

utworzone przez | lis 2, 2017 | żyć lepiej | 14 Komentarze

Ile razy tworzyłyście w swoich głowach obraz idealnego partnera? Ile wymieniałyście cech, które powinien posiadać?
Jak byłam małą dziewczynką, mój ideał powinien być dużo wyższy ode mnie – tak mówiły mi gazety. Powinnam móc stawać na paluszkach chcąc dać mu buzi, i nie powinnam być wyższa od niego zakładając szpilki.
Mój ideał powinien być dobrze zbudowany, mieć szelmowski uśmieszek, delikatny zarost i gęste włosy. Powinien mieć fajny styl, najlepiej jakby miał motor albo dobry samochód.
Powinien traktować mnie jak księżniczkę, być uczciwy, płacić za mnie, dbać o mnie, być na każde skinienie, szanować, kochać, tańczyć i recytować. I prać swoje rzeczy.

Idealny facet ma tylko jedno zadanie!

idealny facet

Lista cech idealnego faceta wydłuża się wraz z kolejnym nieudanym związkiem. Nauczone doświadczeniem stajemy się coraz bardziej bezwzględne. Z jednej strony coraz bardziej surowo oceniamy podbijających do nas facetów, a z drugiej – przez ciągłą samotność coraz bardziej pragniemy kogokolwiek – byle – nie byle kogoś.

Idealny facet ma tylko jedno zadanie – wyleczyć nasze kompleksy. Ma udowodnić nam, że ten boski ideał, za którym oglądają się wszystkie kobiety – może być nasz. Ma udowodnić, że jesteśmy piękne i wartościowe bo ktoś taki z nami jest; z tymi pięknymi zębami, włosami, wyglądający jak 10 cud świata w białej koszuli (w której ja i tak wyglądam lepiej od niego).
Ten idealny facet, który otwiera przed nami drzwi, który nie zostawia skarpetek pod łóżkiem, który chwali nas w towarzystwie i nie wstydzi się przedstawić nas kumplom – on ma sprawić, że poczujemy się prawdziwymi, wartościowymi kobietami. Dzięki niemu mamy poczuć, że zasługujemy!

Sparzone już po kilku związkach (totalnych pomyłkach) oczekujemy. Nie ma pisania z innymi kobietami po kątach. Nie ma, że wróci później z pracy kolejny dzień. On zna naszą przeszłość, powinien wiedzieć i rozumieć jak bardzo się teraz boimy i nie chcemy przeżywać tego wszystkiego kolejny raz.

Idealny facet jest tylko na chwilę. Ma przywrócić równowagę, wiarę, że idealni mężczyźni jeszcze istnieją i zamknąć wszystkie rany, które spowodował ex A kiedy już poskłada nas w całość, będziemy pełnym obrazkiem z puzzli 5000 kawałków – zostawimy go – był za nijaki. Był za.

Kobiety znające swoją wartość – nie szukają ideałów. Nie odpychają miłość, która jest blisko w poszukiwaniu mężczyzny z check listy. One wiedzą, że same nie są bez wad i “pozwalają” partnerowi też je mieć.

Nie myślicie, że jest tak, że spotykając się z osobą idealną, bez wad w wyglądzie i charakterze – sami wpędzamy się w jeszcze większe kompleksy? Nie myślicie, że taka doskonałość jest okropnie uwierająca? Może ktoś nam będzie zazdrościł takiego partnera, ale czy my same będziemy czuły się przy nim dobrze?

14 komentarzy

 1. Praktykantka

  Nie wyobrażam sobie być z facetem idealnym;)

  Odpowiedz
  • Asia NaSwoim

   Praktykantka koniecznie badz u mnie na blogu jutro albo w pon! Bede publikowac nowy wpis o idealnym facecie ale w innym kontekście :) takiego to się chce miec :D

   Odpowiedz
 2. Samotnik

  dla mnie to smutne, byłem idealnym facetem(wszystko jak wyżej opisane – zamiast recytacji śpiewałem jej) dla jednej kobiety, była przy mnie naprawdę szczęśliwa, tak samo jak i ja, zasługiwała na bardzo wiele i nadal zasługuje, choć teraz nie mamy kontaktu, a wszystko przez to że mi zależało na związku.. czytając ten artykuł myślę, czy jednak nie mam być idealny dla kobiet, żeby mieć szansę na poważny i szczęśliwy związek – taki jest mój odbiór niestety.

  Odpowiedz
  • Asia NaSwoim

   Wiesz jak to się mówi… – i kota można zagłaskać na śmierć.

   Odpowiedz
 3. Magda - lekkaprzesada

  Po przeczytaniu tak mi się skojarzyło z piosenką “Mikromusic – Takiego Chłopaka”. Ideałów nie ma! :)

  Odpowiedz
  • Ana

   Taaak! Dokładnie :)

   Odpowiedz
 4. Wojtek Hellkite

  wspaniały artykuł dla mnie hit miesiąca!

  Odpowiedz
 5. Subiektywnie o fotografii

  No właśnie! Szukamy ideałów, a czy my jesteśmy idealne?!? Ludzie, żyjcie i dajcie żyć innym ;)

  Odpowiedz
 6. Wdowa Po Stalinie

  same problemy z tymi facetami, ale bez nich też wcale nie jest lepiej…:/

  Odpowiedz
  • Asia NaSwoim

   Oooj przyznaj ze same im nie ulatwiamy :)
   Jakiez zycie nasze byloby bez nich nudne i takie bez wzruszen :)

   Odpowiedz
 7. Izabella EM

  jeśli umiemy wartościować wszystko odpowiednio, to nie postrzegamy niczego w kontekście ideałów tylko realistycznie oceniamy wartość tego, co widzimy – ale to są nasze systemy i nasze postrzeganie – mnie, np. nie zachwyci facet – choćby najpiękniejszy i najlepiej piorący swoje rzeczy (tego w ogóle na liście nie mam, bo mam pralkę),ale który nie skleci jednego zdania poprawnie i generalnie nie ma z nim o czym pogadać, albo śmierdzi mu z ust – i kicha na całej linii… ;)

  Odpowiedz
  • Asia NaSwoim

   Pięknie by było gdyby wszystkie kobiety potrafiły odpowiednio wszystko wartościować i trafiały na samych dobrych mężczyzn :) Niestety wiele kobiet trafia źle, często z deszczu pod rynnę. I to przecież o nich tekst… o frustracji i szukaniu ideału, który wreszcie (!)
   Mam nadzieję, że pomogłam :)

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *