Festival food truck’ów

utworzone przez | sie 21, 2017 | żyć lepiej | 0 komentarzy

Śledzicie co się dzieje w Waszym mieście? Jakie są wydarzenia kulturowe, niecodzienne rozrywki, itp? Ja nigdy się tym nie interesowałam. I wiecie co? Za każdym razem zazdrościłam moim koleżankom, że gdzieś były, inaczej spędziły czas, ciekawiej -niż siedząc w domu. Głupie prawda?

 

Jednym z moich ostatnich postanowień było – wychodzić z domu! Korzystać z tego, co daje mi moje miasto. Dlatego w ten weekend, mimo brzydkiej pogody, postanowiliśmy odwiedzieć festival food truck’ów!

festival food truckow

Powiem Wam, że naprawdę, jeszcze nigdy nie widziałam tylu ciężarówek z jedzeniem w jednym miejscu! Dużym plusem wydarzenia była jego lokalizacja. Food truck’i stały zaparkowane wokół Stadionu Narodowego, dzięki czemu była swoboda przemieszczania się między nimi.
Gdy jakiś czas temu poszliśmy na Festiwal Pierogów Świata, odbywał się on na skrawku ziemi na bulwarach wiślanych. To był dramat! Nie dało się chodzić nie deptając innym pięt.
Tu – na festival food truck’ów – była przestrzeń. I to było genialne!

festival food truck 2017

Za cel obrałam sobie próbowanie tych dań, których nigdy nie jadłam lub na co dzień nie mam okazji jeść. Najpierw uderzyłam w pity. Super było pogadać z kucharzami food truck’a, nawiązać z nimi jakiś kontakt, inną relację niż przedawca-kupiec.

A te skarpetki – skradły moje serce!

flammaster

Urzekła mnie ta rozmaitość samochodów! Było na romantycznie:

I na wesoło!

Były dania jednogarnkowe mega aromatyczne u Pot Spot!

pot spot

I szalenie soczyste burgery!
Ten, co zjadł w 2 minuty 3x większego burgera od naszego – dostawał zwrot kasy. Nie widzieliśmy ani jednej osoby, która zdecydowałaby się na takiego kolosa.

burgery, food trucki

Największym dla nas rozczarowaniem były smażone batony. To była jedyna miejscówka, w której spotkaliśmy się z totalnym brakiem higieny pracy pracownika oraz ze starym olejem. A szkoda! Dużo dobrego słyszeliśmy o smażonych batonach (obstawiam, że w cieście naleśnikowym). Jednak stary olej, na którym smażyli batony totalnie niszczył ich smak.
A Wy chodzicie na jakieś wydarzenia organizowane w Waszych miastach? Na czym byliście lub na co wybieracie się w najbliższym czasie?
Ja pod koniec miesiąca chciałabym wybrać się jeszcze na Festiwal Kultury Żydowskiej w Warszawie.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *