Egoitski są szczęśliwsze!

utworzone przez | paź 25, 2016 | żyć lepiej | 5 Komentarze

Kiedy słyszymy, że ktoś jest egoistą, od razu zapala nam się czerwona lamka. Egoista myśli tylko o sobie, nie dba o potrzeby innych. My, kobiety nie znosimy egoistów. Ale jednak to my, kobiety częściej płaczemy w związkach. To my narzekamy na facetów, że się nami nie interesują. Czekamy cały dzień przy telefonie z nadzieją, że zaraz napisze, zadzwoni – odezwie się! To my marudzimy jaki z niego dupek, bo wolał imprezę z kolegami, zamiast spędzić wieczór z nami. I to my kobiety cierpimy, bo nasze starania nie zostały docenione.

egoizm to nic złego

Zapędzona w pułapkę

Kobiety w przeciwieństwie do mężczyzn, dbają bardziej. Z natury lubimy sprawiać przyjemność, nierzadko swoim kosztem. Uwielbiam tą naszą cechę, jednak łatwo w niej do “samozagłady”. Zapętlamy się w pułapce pomocy i uszczęśliwania innych, zapominając o sobie i swoich potrzebach. Ciągłe dbanie o czyjeś dobre samopoczucie sprawia, że wypalamy się. Czujemy się coraz gorzej, coraz bardziej zmęczone, niedoceniane, nieszczęśliwe. Nieświadoma swojego zachowania kobieta, często popada w paranoję. Wypruwa sobie żyły, staje na rzęsach by jego zadowolić i rozpacza, bo on tego nie docenia, nie odwzajemnia podobnych uczynków, gestów.

Marzysz o domku dla lalek? Nie kupuj go partnerowi

Musisz zrozumieć, że nie każdy ma takie same oczekiwania względem partnera. Jesteśmy różni nie tylko pod względem płci, ale i charakterów, upodobań. Czy marząc o domku dla lalek, kupisz go swojemu partnerowi aby go uszczęśliwić? Nie. Twój partner może nie potrzebować domku dla lalek, aby być z Tobą szczęśliwym. Tak samo jest z tym co dajesz: to że Ty potrzebujesz romantycznych kolacji do szczęścia, nie znaczy, że dla Twojego partnera one są równie ważne. Możesz się przy tej kolacji napracować, możesz spędzić 6h w kuchni i 3h na zakupach – a dla niego to będzie zwykła kolacja – porównywalna do tostów z keczupem.

egoistki-sa-szczesliwsze-3

Faceci są PRO

Czy wiesz w czym mężczyźni są od nas lepsi? Potrafią zatroszczyć się o siebie sami! Nie potrzebują nas obok, do bycia szczęśliwym. Potrafią zorganizować sobie czas, cieszyć się z faktu, że COŚ się dzieje, nie ważne w jakiej scenerii. Oni nie potrzebują naszej obecności 24h, aby czuć, że my ich kochamy. Facet będzie szczęśliwy wtedy, gdy będzie miał przestrzeń. Gdy będzie miał kobietę, którą kocha, która jego kocha, a która nie jest kulą u nogi.

Bądź egoistką. Bądź jak facet!

Przestań uszczęśliwiać swojego faceta na siłę i skakać wokół niego. Odłóż telefon, wyłącz dźwięk i zajmij się sobą. Poczytaj książkę, obejrzyj babski serial z kieliszkiem wina. Ubierz dres i ciepłe, milusie skarpety. Jeśli nie masz ochoty wychodzić dziś z domu – powiedz mu o tym. Nie musisz robić nic wbrew sobie. A jeśli masz ochotę spotkać się z koleżanką – nie pytaj go, jakie on ma plany na wieczór, tylko zwyczajnie idź na spotkanie. Nie musisz dostosowywać swojego życia pod czyjeś. Nie na tym polega związek – nie na zatracaniu siebie.

egoistki-sa-szczesliwsze-2

Pamiętaj Kochana, że życie masz jedno! Nie możesz przeżyć go dbając o czyjeś szczęście, zapominając o swoim. Nie zatracaj siebie, swoich pasji na rzecz kogoś. Dając komuś cały świat, zostaniesz z niczym. Dbasz o swój wygląd zewnętrzny – to teraz zadbaj o swoje egoistyczne potrzeby.

5 komentarzy

 1. Asioczek

  Zdecydowanie post, który otworzył mi oczy :)

  Odpowiedz
  • MyNaSwoim.pl

   Oooo dziękuję Asia!! <3 Takie komentarze kocham najbardziej :))

   Odpowiedz
 2. paulinaglifestyle

  Świetny wpis! Czasem rzeczywiście kobiety kompletnie zatracają się w związkach i podporządkowują się mężczyznom ;)

  Odpowiedz
 3. Anonim

  Amen.

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *