Drewniana sala weselna

utworzone przez | lis 9, 2015 | żyć lepiej | 2 Komentarze

Gdy postanowiliśmy zrobić wesele w sali innej niż marmurowa nie wiedzieliśmy jeszcze w co się pakujemy. Stodoła na wesele w Warszawie? Powodzenia!
Wywróciliśmy internet do góry nogami. Przejrzeliśmy milion stron. W swoich poszukiwaniach nie ograniczaliśmy się tylko do Warszawy ale daliśmy sobie margines 50 km. To co było dla nas ważne przy wyborze sali to także miejsca noclegowe dla gości weselnych. Od Dawida ze Śląska będzie około 40-50 osób. Gdzieś przebrać się i przespać muszą.

Po wpisaniu w google “stodoła na wesele Warszawa” wyskoczy Wam bardzo dużo blogów i stron opisujące tak na prawdę tylko 3 miejsca. Będą to Stara OranżeriaOsada Młyńska, Stodoła Wszystkich Świętych zwana Oczyszczalnią. Są to bez wątpienia bardzo urokliwe miejsca.
W tych miejscach średnio wynajęcie stodoły kosztuje 8.000 zł plus dodatkowo za talerzyk (najczęściej zamawiany catering).

Oczyszczalnia
Stara Oranżeria

W Starej Oranżerii wesela odbywają się w miesiącach maj-wrzesień ze względu na kwitnące kwiaty i efekt oranżerii.

Osada Młyńska

Ale jak to “stare porzekadło mówi”: im bardziej popularna sala im bardziej nietypowa tym trudniej o wolny termin.
Poniżej zaprezentuje Wam kilka innych sal z Warszawy i okolic które udało nam się znaleźć. Jak wspomniałam szukaliśmy głównie sali drewnianej, w drewnie. Ale braliśmy też inne możliwości pod uwagę.

Kameralna restauracja w Warszawie

Menu około 200-250zł/os. Sale wynajmuje się na 8h. Nie znam maksymalnej liczby gości.

Casapablo w Warszawie

Menu 100-200zł/os z bardzo nietypowym menu. Minimalny rachunek musi wynieść 17.000zł brutto. Ze względu na powierzchnię jeśli komuś zależy na weselu z tańcami to zalecana liczba gości to 60 osób.

Krasnodwór w Warszawie (Bemowo)

Menu 230-295zł plus 10% serwisu.

Gospoda Zalewajka w Konstancin-Jeziorna

Hotel Boss w Otwock Wielki

Na terenie hotelu znajdują się dwa obiekty, w których można zrobić przyjęcie weselne. Stary Młyn miał być naszą salą jednakże z niej zrezygnowaliśmy. Dlaczego? Więcej tu.

Stary Młyn

To co widzicie po lewej (kolor niebieski) i chleby po prawej jest to tapeta.

Chata góralska

Chata góralska jest bardzo czarująca ale: przez antresolę, która jest na szerokość sali oraz jej wielkość osoby wysokie (1,90m) mogą walić się w głowę przy wstawaniu z krzesła. Wejście do sali jest dość niskie i ma duży stopień. Osoby które mają problemy z chodzeniem (zwłaszcza mam tu na myśli osoby starsze) mogą mieć problem z wejściem lub wyjściem z sali. Dlatego my tą salę od razu odrzuciliśmy. Jest to sala na około 60 osób.

Lipowy Gosciniec w Otwock Wielki

Menu około 190zł/os.

Wierzbowe ranczo w Międzyborów

Menu od 230zł/os.

Dwor sulejow w Sulejów

Nie pamiętam ceny za osobę. Choć miejsce dla nas było bardzo odpowiednie także ze względu na lokalizację, plotka głosi, że mieli niedobre jedzenie. Ryzyk-fizyk.
Stalowa 52 w Warszawie
Jest to bardzo nietypowe miejsce. Właścicielem jest młody chłopak. Do maja 2016 roku chcą zdążyć z przebudową delikatną lokalu ale miejsce cały czas jest otwarte. Naprawdę warto podjechać i zobaczyć. Za drzwiami które widzicie na zdjęciu zrobiona jest oszklona sala właśnie na przyjęcia.

Mam nadzieję, że post był dla Was przydatny :)

2 komentarze

  1. Asia

    Prawda! Tylko tej plotki się boję ^^

    Odpowiedz
  2. Agata Zuba

    Asia, Dwór Sulejów wygląda bardzo fajnie! :)

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *