Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie – Perfetti sconosciuti

utworzone przez | gru 12, 2017 | żyć lepiej | 1 komentarz

Zastanawiałyście się kiedyś nad tym z kim i o czym rozmawiacie przy użyciu telefonu komórkowego? Jakie załatwiacie sprawy przez sms? I czy faktycznie nie macie tajemnic przed swoimi przyjaciółmi i partnerem?

Fabuła

Film opowiada o grupce wieloletnich przyjaciół, która spotyka się na kolacji. W pewnym momencie jedna z kobiet, Eva, wpada na pomysł: od tej chwili czytamy na głos każdego maila, każdy sms i każdą rozmowę prowadzimy przez głośnik. – W końcu – wszyscy sobie ufali. Mówili o wszystkim. Wszyscy (prócz jednego mężczyzny) byli w związku małżeńskim – co jak co , ale siebie nie powinni się wstydzić, a tym bardziej mieć tajemnic.

I tak nagle niewinna gra komedię – zamieniła w dramat!

Film prócz oczywistego przesłania, że a) łatwo ufamy i powierzamy tajemnice. Coś wiemy, powinniśmy zachować tylko dla siebie, ale to przecież moja żona, a to moja przyjaciółka, a mój maż. Tylko powiedziałem i nie mogłam zachować dla siebie – dla jego dobra, oraz że b) tego co jest naprawdę ważne, co spędza nam sen z powiek – nie mówimy nikomu. Czaem bo nie chcemy ranić, czasem – bo się wstydzimy. A czasem bo boimy się reakcji zaufanych osób., pokazuje, co zrobił z nami świat technologii. Co zrobiły z nami komunikatory. Ile w nich intymności, pokus i naiwności.

Czy możecie powiedzieć, że przez komunikator jesteście takie same jak na żywo?
Czy mówicie o wszystkim swoim partnerom?
Czy miałybyście odwagę przeczytać każdego smsa na głos i każdą odpowiedź do niego?

 

 

 

1 komentarz

  1. krasnoludeek

    Oglądałam ten film i dla mnie rewelacja! Te wszystkie zdrady i przekręty są może nieco przesadzone, ale film przyjemnie się oglądało, a przy okazji każdy może wyciągnąć z fabuły jakieś wnioski. Polecam :)
    doobramysl.blogspot.com

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *