Pudełko na obrączki

Organizując swoje wesele zauważyłam, jak bardzo zmieniły się czasy! Jeszcze kilka lat temu, kiedy chodziłam na wesela nikt nie myślał o takich rzeczach jak poduszeczka czy pudełko na obrączki. Nikt nie myślał też o kolorze przewodnim, a tym bardziej o motywie przyjęcia!
Śledząc fora internetowe, zobaczyłam, że pudełeczka na obrączki są bardzo popularne. I drogie. A wykonanie ich zajmuje kilka minut i tanie materiały, ale są… – no właśnie. Było w nich coś, co mi się nie podobało. Niektóre były przesadzone, inne wyglądały jak pudełko z nićmi, inne rustykalno-nowocześnie-nijakie co totalnie nie mieściło mi się w głowie.
I wtedy przypomniałam sobie o cioci.

Kiedy odwiedziła nas ciocia po powrocie z Włoch, dała mi na pamiątkę małe, niebieskie pudełeczko.
– Może wykorzystasz je jako szkatułka na obrączki? – powiedziała wręczając mi je.
Z początku wydawało mi się to dziwne. Po co mi pudełko na obrączki? Ale właściwie, czemu nie? I tak powstało nasze pudełeczko na obrączki!

 

Krok po kroku jak zrobić pudełko na obrączki handmade

 

1. Dawid ścina mech z naszej działki przedzierając się dzielnie przez kleszcze i walcząc z atakującymi komarami!

mech na obrączki2. Ucięliśmy większy kawałek, by było z czego wybierać

płat mchu do pudełka na obrączki

3. Oberwałam to co niepotrzebne

obrączki_3

4. Umieściłam mech i obrączki w pudełku

obrączki_4a

obrączki_6

Uwielbiam rzeczy handmade! Bez względu co i jak byśmy zrobili – zawsze to będzie najpiękniejsze! Bo nasze. Bo własnoręczne.
Mi zależało aby to wesele było ciepłe. Było rodzinne. Serdeczne. Wykorzystanie prezentu od cioci idealnie pasuje do naszego wesela!

skomentuj-1

podobał Ci się ten post?

skomentuj go i puść dalej w świat!

Zatrzymaj się i tańcz | Sum #3

Zatrzymaj się i tańcz | Sum #3

Trzydzieści dni to dużo czy mało? Za każdym razem, kiedy przychodzi koniec miesiąca, kiedy piszę podsumowanie śmieję się z absurdu miesiąca. Trzydzieści dni - przecież to tak niewiele, tak mało. Jeden miesiąc. Jeden miesiąc, kiedy Ty żyjesz już tych miesięcy kilka....

Balkonowe ogródki – sadzimy w doniczkach na balkonie

Balkonowe ogródki – sadzimy w doniczkach na balkonie

Dwa lata temu, moja mama pierwszy raz dała mi kilka doniczek z pomidorkami koktajlowymi. Powiedziała mi wtedy: jak się przyjmą, to będziesz miała pomidorki, a jak się nie przyjmą - to wyrzucisz, co ci szkodzi wziąć? Uśmiałam się, ale moja mama ma właśnie takie...

Czy na pewno żyjesz po swojemu?

Czy na pewno żyjesz po swojemu?

Czy na pewno żyjesz po swojemu? Zdarzyło Wam się kiedyś wyjść z siebie, wpaść w złość, furię, bo miałyście dość udawania? Dość spełniania oczekiwań, grania roli w jaką wpadłyście? Roli, którą same stworzyłyście?  Czy bycie sobą, życie po swojemu możemy nazwać...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Odbierz prezent

Darmowy e-book: Miniporadnik jak żyć wolniej na co dzień