Czy wiesz jak wiele dobrego dzieje się w Twoim życiu każdego dnia?

utworzone przez | sty 6, 2020 | żyć lepiej | 0 komentarzy

Czasem w moim życiu są takie dni, w których snuję się po domu jak cień. To są takie dni, w których nic się nie wydarzyło W których najpierw zachwycałam się słoneczną pogodą, a później, nie wiedzieć kiedy, było już ciemno, a ja nic nie zrobiłam. Nic. Zmarnowałam dzień…

Tylko czy na pewno w takie dni nic dobrego się nie wydarzyło?

Czy wiesz jak wiele dobrego dzieje się w Twoim życiu każdego dnia?

 

W 2019 roku w kartki kalendarza zaczęłam wpisywać przeżycia. Te dobre, najlepsze, pełne szczęścia emocje, które się wydarzyły. Nie pisałam codziennie, bo przecież codziennie nic wyjątkowego się nie działo. Wpisywałam takie wydarzenia jak czyjś ślub, wyjątkowy spacer, zakup czegoś, o czym marzyłam, miłe słowo, które usłyszałam.

To były hasłowe zdania, pojedyncze słówka – taka informacja, że coś się wydarzyło. Dowód na to, że moje życie nie jest nudne, nie jest pozbawione piękna.

Po kilku miesiącach prowadzenia takich zapisków zobaczyłam, że dużo łatwiej przychodzi mi docenianie.

Z biegiem czasu zauważyłam, że coraz więcej zdarzeń chciałam zapisywać w tych malutkich kratkach kalendarza. Osiągnęłam taki stan wdzięczności, radości, zauważania piękna mojego życia, że kalendarz okazał się za mały!

Już nie tylko ślub kuzyna był wart zapamiętania, ale też ten cudowny widok z rana, w czasie mojej drogi do pracy, przepiękna pogoda w weekend i zapierający dech w piersiach na widok soczyście pomarańczowego wschodzącego słońca. Warty zapamiętania okazał się wspólnie obejrzany film pod kocem, tańczenie w salonie do piosenki z reklamy, jajecznica zrobiona przez męża rano…

To wszystko czego wcześniej nie zauważałam, dziś okazało się być najważniejszym wydarzeniem dnia! Najważniejszym, bo dającym mi choćby najmniejszy uśmiech. Najważniejszym – bo otulonym dobrą intencją.

 

Dziś nie tylko wpisuję wyjątkowe zdarzenia minionego dnia. Dziś prowadzę minipamiętnik. Każdego dnia staram się zapisać choćby jedno zdanie co się dziś wydarzyło miłego, co dziś czułam.

 

Z początku zapisywałam same pozytywne rzeczy, bo chciałam przekonać się, udowodnić sobie, że moje życie jest pozytywne, jest dobre, jest warte doceniania. Z czasem jednak dojrzałam do tego, aby spisywać wszystkie emocje, nawet te bardzo, bardzo przykre. Bo i te przykre zdarzenia niosą ze sobą coś dobrego. Niosą ze sobą lekcje, wrażliwość. Pokazują nam, co jest dla nas ważne, gdzie obecnie są nasze granice i pomagają podjąć decyzję – co dalej?

Z czasem takie zapiski pomagają też przeorganizować nasz dzień.

Zobaczyć, co zajmuje nam zbyt dużo czasu i wprowadzić takie zmiany do naszej codzienności, które pozwolą nam poczuć się w naszym życiu jak w najwygodniejszym, puchatym swetrze.

Jesteś zadowolona z tego jak wyglądają Twoje dni?

Drugim ze sposobów, aby żyć w zgodzie z potrzebami własnych emocji jest wyznaczenie słowa roku. Słowa, które będzie naszym drogowskazem za każdym razem, gdy będziemy czuć się zagubione.

Zobacz jak wybrać i jak pracować ze słowem roku, aby świadomie odmienić swoje emocjonalne życie.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *