Czerwiec w zgodzie z naturą i sobą

utworzone przez | cze 1, 2023 | Lifestyle | 0 komentarzy

“Jest coś w czerwcu, co wzbudza radość w naszych sercach i sprawia, że czas staje się bezcenny. To miesiąc, w którym natura tańczy, kwiaty rozkwitają, a życie nabiera kolorów.”

I tak wkraczamy w najpiękniejszy okres roku, w którym dzień będzie najdłuższy spośród wszystkich 365 dni. Dla uczniów właśnie zaczyna się najlepszy czas – wakacje!, a dla dorosłych – jest to czas, w którym jakaś cząstka głęboko uśpiona w nas budzi się i przypomina o beztroskości, wygłupach i tych wszystkich młodzieńczych latach. Tak oto wraz z czerwcem wkraczamy w okres, w którym nie ma rzeczy niemożliwych!

Czerwiec oficjalnie rozpoczyna lato! Wszystko to, co dojrzewało w nas od początku roku, wszystkie przemyślenia, podsumowania, nowe plany, cele i marzenia – w końcu doczekają się eksplozji. Energia już tak mocno w nas buzowała, że teraz musi mieć swoje ujście w realizacji i ujrzeniu światła dziennego. 

Podobnie dzieje się z naturą. Choć już mogliśmy zobaczyć kwiaty, zwiastuny wiosny, nowego początku – to dopiero teraz poczujemy prawdziwą

Ciekawostka!

Angielska nazwa miesiąca pochodzi od rzymskiej bogini Junony, żony Jowisza i bogini małżeństwa oraz rodziny. Słowiańska nazwa “czerwiec” pochodzi zaś od prasłowiańskiego słowa “červenь”, które odnosiło się do koloru czerwonego.

symfonię kolorów i zapachów. Wystarczy przejść się po mieście, aby zobaczyć oszałamiające fioletowe lilaki i aleje tulipanów. Zdecydowanie czerwiec jest tym okresem, w którym to, co skrywaliśmy w sobie, do czego dojrzewaliśmy, czego pragnęliśmy – staje się. 

A to właśnie od bujnych kwiatów i owoców, czerwiec zawdzięcza swoją charakterystyczną nazwę w kulturze Słowian. Czerwiec to miesiąc, w którym wiele owoców i kwiatów jest czerwonych (truskawki, czereśnie, róże, jabłka). Kolor czerwony był również symbolicznie związany z mocą i życiem.

39,00 

Moc koloru czerwonego

Wielu z nas kolor czerwony przede wszystkim kojarzy się z miłością i zagrożeniem. Ale kolor czerwony to zdecydowanie coś więcej!
Z tego modułu dowiesz się co symbolizuje kolor czerwony i jak wykorzystać jego energię do poprawy niektórych obszarów ze swojego życia.

Ale czerwiec niesie ze sobą jeszcze jedno, bardzo ważne przesłanie, o którym należy pamiętać w czasie całego lata. Czerwiec choć wita nas ciepłotą i pięknym słońcem – jest też chłodny, wietrzny i cechuje go ogromna rozpiętość temperatur. To powinno nam przypominać, jak ważne jest zadbanie o równowagę. Kiedy przyjdzie lipiec i sierpień, kiedy noce będą równie parne jak dnie – szalenie ważne będzie pamiętanie o tym, aby się schłodzić, aby szukać cienia i zachować rozsądek. 

To również przypomnienie o tym, jak straszna w naszym życiu jest stagnacja. Prowadzi do rozleniwienia, drażliwości i frustracji. Odbiera energię, spala nas – od zewnątrz i wewnątrz. 
Dlatego nie bez powodu żywiołem lata jest ogień.

39,00 

Poprzednia najniższa cena: 29,00 .

Wyzwanie: Moc lata – eksploruj i doświadczaj

W tym wyzwaniu czeka na Ciebie 8 praktyk, które pomogą Ci odnaleźć się w energii lata i otworzyć się na siebie. 

Jeśli chcesz spędzić czerwiec, choć przez chwile jednocząc się z naturą i dawną kulturą Słowian, spędź wieczór razem z przyjaciółmi przy ognisku! Niegdyś wierzono, że jeśli wrzuci się do ognia w Noc Kupały (przesilenie letnie) karteczkę, na której zapisane będą wszystkie nasze troski, zmartwienia, problemy – ogień spali je przynosząc oczyszczenie.

Czy we współczesnym naszym świecie takie wrzucenie karteczki do ognia pomogłoby pozbyć się problemów? Nie wiem. Ale na pewno nie zaszkodzi. A na pewno doda wyjątkowości tego wieczoru i chociaż na chwilę zrobi nam się na sercu lżej. Może warto spróbować? Co myślicie?

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *