Coś za mną chodzi – It Follows

coś za mną chodzi plakatCoś za mną chodzi obejrzeliśmy bez wcześniejszego przeczytania o czym jest ten film. I muszę przyznać – dobrze zrobiliśmy. Ta niewiedza, nieznajomość metafory, która została użyta w fabule tworzyła całe napięcie. Ale do rzeczy!

Fabuła

Film oparty jest na klątwie, która przenosi się przez sex. Klątwą jest tajemniczą postacią, która spokojnym krokiem porusza się za bohaterem. Po odbyciu stosunku pojawia się znikąd i spokojnym krokiem zbliża się do bohatera, aby w końcu go zabić. Jedynym wyjściem pozbycia się tego czegoś, tego, co za tobą chodzi – jest przekazanie klątwy drugiej osobie. Jednak tajemniczej postaci nie można się pozbyć na zawsze. Jeśli obdarowana klątwą osoba zginie – klątwa wraca do poprzednika. Powoduje to, że już nigdy nie przestaniesz oglądać się za siebie.
Co ciekawe, klątwa jest niewidoczna dla innych osób. Widzi ją tylko jej ofiara.

Klątwa nie bez powodu przenosi się przez stosunek. Ta zagrywka ma na celu pokazanie, że wstrzemięźliwość, wierność mogą uchronić cię od czegoś złego. Natomiast osoby, które są rozwiązłe, śpią z kim popadnie, dają się ponieść chwili, są nierozważne – same zsyłają na siebie nieszczęście, a nawet śmierć. Tylko skąd bohaterowie filmu mają o tym wiedzieć?

Coś za mną chodzi nie bez powodu głównymi bohaterami są nastolatkowie. Rodzice, nauczyciele ignorują temat sexu pozostawiając dzieci same sobie. Wszystko co one wiedzą o seksie jest wynikiem ich doświadczenia i działania po omacku. Stąd właśnie w filmie ukazanych jest tyle absurdalnych zachowań.

 

 

Nie powiem Ci kim lub czym jest wspomniana przez mnie klątwa. Jeśli Ci to zdradzę, film przestanie tak bardzo trzymać w napięciu, ciekawić. Dlatego obejrzyj film, a jeśli się nie domyślisz o co chodzi – wygoogluj. A wszystko stanie się jasne!

podobał Ci się ten post?

skomentuj go i puść dalej w świat!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

One little world – podsumowanie starego roku i słówko na 2022

One little world – podsumowanie starego roku i słówko na 2022

Powoli kończy się już styczeń, pierwszy miesiąc roku. Miesiąc, w którym staramy się przypomnieć sobie wszystkie sukcesy i nieliczne porażki ostatnich dwunastu miesięcy. W końcu, jak w tym roku coś nam się nie udało, to zrobimy to w przyszłym, prawda? Opracujemy nową...

Jak skutecznie podsumować rok i wyznaczyć nowe cele

Jak skutecznie podsumować rok i wyznaczyć nowe cele

Grudzień jest niesamowitym miesiącem. Zaczyna się zdumieniem i refleksją - dopiero co był listopad, odwiedzaliśmy groby bliskich, aby zaraz powiedzieć "i mamy grudzień, jak ten czas szybko mija". Później, zaczynają się przygotowania do Świąt. Zastanawianie się co komu...

Co oznacza kolor roku Very Peri według Pantone?

Co oznacza kolor roku Very Peri według Pantone?

Każdego roku miliony projektantów oraz miłośników grafiki na całym świecie, z ekscytacją czeka na tę jedną wiadomość - jaki kolor przyszłego roku ogłosi Pantone! Kolory, które wybiera Pantone, bardzo często mają odzwierciedlenia w tym, czym danego roku żył cały...