Coś za mną chodzi – It Follows

coś za mną chodzi plakatCoś za mną chodzi obejrzeliśmy bez wcześniejszego przeczytania o czym jest ten film. I muszę przyznać – dobrze zrobiliśmy. Ta niewiedza, nieznajomość metafory, która została użyta w fabule tworzyła całe napięcie. Ale do rzeczy!

Fabuła

Film oparty jest na klątwie, która przenosi się przez sex. Klątwą jest tajemniczą postacią, która spokojnym krokiem porusza się za bohaterem. Po odbyciu stosunku pojawia się znikąd i spokojnym krokiem zbliża się do bohatera, aby w końcu go zabić. Jedynym wyjściem pozbycia się tego czegoś, tego, co za tobą chodzi – jest przekazanie klątwy drugiej osobie. Jednak tajemniczej postaci nie można się pozbyć na zawsze. Jeśli obdarowana klątwą osoba zginie – klątwa wraca do poprzednika. Powoduje to, że już nigdy nie przestaniesz oglądać się za siebie.
Co ciekawe, klątwa jest niewidoczna dla innych osób. Widzi ją tylko jej ofiara.

Klątwa nie bez powodu przenosi się przez stosunek. Ta zagrywka ma na celu pokazanie, że wstrzemięźliwość, wierność mogą uchronić cię od czegoś złego. Natomiast osoby, które są rozwiązłe, śpią z kim popadnie, dają się ponieść chwili, są nierozważne – same zsyłają na siebie nieszczęście, a nawet śmierć. Tylko skąd bohaterowie filmu mają o tym wiedzieć?

Coś za mną chodzi nie bez powodu głównymi bohaterami są nastolatkowie. Rodzice, nauczyciele ignorują temat sexu pozostawiając dzieci same sobie. Wszystko co one wiedzą o seksie jest wynikiem ich doświadczenia i działania po omacku. Stąd właśnie w filmie ukazanych jest tyle absurdalnych zachowań.

 

 

Nie powiem Ci kim lub czym jest wspomniana przez mnie klątwa. Jeśli Ci to zdradzę, film przestanie tak bardzo trzymać w napięciu, ciekawić. Dlatego obejrzyj film, a jeśli się nie domyślisz o co chodzi – wygoogluj. A wszystko stanie się jasne!

Dla ducha

Masz ochotę na więcej przemyśleń? Tu znajdziesz moje przemyślenia na temat relacji, codzienności, życia w zgodzie ze sobą i przede wszystkim – poznania siebie.

Czytaj więcej…

Dla domu

Znajdziesz tu naszą codzienność: przepisy kulinarne na szybkie i jeszcze prostsze dania, moje triki na szybką i skuteczną organizację mieszkania no i… – zobaczysz jak mieszkam i co wybieram.

Czytaj więcej…

Nasza codzienność

Moja introwertyczna, nadwrażliwa dusza zdecydowanie woli siedzieć w domu, ale… to nie znaczy, że z tego domu nie wychodzę i siedzę cały dzień pod stołem!

Znajdziesz tu nasze wyjazdy – miejsca w Polsce, które polecam, filmy, które zrobiły na mnie wrażenie i ważne dla mnie chwile.

Czytaj więcej…

Polskie marki

Och, wiem jak to trudno być młodą marką. Tworzenie czegoś swojego, pójście pod prąd wymaga ogromu wysiłku.

Dlatego w tym cyklu przedstawiam Ci wywiady z fantastycznymi polskimi markami!

Czytaj więcej…

Cześć!

Cześć!

Jestem Asia. To moje myśli masz właśnie okazję czytać.
Jestem introwertyczką i osobą wysoko wrażliwą. Uwielbiam otaczać się naturą, zapachami i dobrymi emocjami. A nade wszystko cenię sobie wolność – możliwość bycia sobą i życia po swojemu.
Bo wolno mi.

Hej! Jeśli spodobał Ci się ten post, będzie mi bardzo, bardzo miło jeśli udostępnisz go na facebooku i skomentujesz.

To cudowne móc poznać Twoje zdanie, wymienić myśli. Tak tworzy się więź… 

Do usłyszenia wkrótce
Asia Maj Dubińska

0 komentarzy

A Ty, co o tym myślisz?

Odbierz prezent

Darmowy e-book: Miniporadnik jak żyć wolniej na co dzień