Codzienne gesty miłości w naszym związku

utworzone przez | lut 10, 2017 | żyć lepiej | 2 Komentarze

Moi rodzice dali mi wspaniały wzór małżeństwa. Pokazali mi, że MAŁŻEŃSTWO JEST FAJNE! Że w małżeństwie nie można myśleć o sobie, a trzeba myśleć o tej drugiej osobie i jej szczęściu. A jeśli oboje będziemy tak żyć – będziemy mieć najlepszy związek na świecie!

I wiesz co? Coś w tym jest!

Codzienne gesty miłości w naszym związku

Dawid wie, że ja nie znoszę wyjeżdżać samochodem tyłem. Za moimi plecami jest ruchliwa ulica i takie wychylanie się, cofanie się na czuja trochę mnie stresuje. Dlatego gdy Dawid parkuje samochód – zawsze parkuje go przodem do wyjazdu – by było mi łatwiej. I powiem Ci, że to jest szalenie miłe! Za każdym razem gdy widzę tak zaparkowane auto – uśmiecham się – bo mąż zrobił to dla mnie.

Kiedy randkowaliśmy i nawet teraz, jak już mieszkamy razem, Dawid zawsze do kluczy miał doczepioną smycz. Zawsze mnie to śmieszyło, bo zawsze z kieszeni wystawał mu czerwony sznurek. Przecież to wygląda tragicznie! Jak można tak chodzić?! – myślałam sobie. Aż pewnego razu Dawid zaczepił czerwoną smycz do moich kluczy od samochodu. Teraz ja wyglądam z nią tragicznie, ale przynajmniej łatwiej jest mi znaleźć kluczyki. Nie szukam ich po omacku po kurtce, tylko widzę jak ten nieszczęsny sznurek wystaje z kieszeni.

Takim szalenie dużym gestem miłości Dawida do mnie jest też to, że ja później od niego kładę się do łóżka. I nie było by w tym nic niezwykłego, gdyby nie to, że ja zawsze jestem zimna! Więc kiedy wskakuję do Dawida pod kołdrę, ten przytula mnie i ogrzewa szczękając zębami i zamieniając się w sopelek lodu.

 

Ale nie zawsze trzeba coś robić i poświęcać się, aby okazać miłość. Czasem wystarczy miłe słowo.

To może być luźno rzucona uwaga, która okazała się strzałem w dziesiątkę.
To może być sms: super, że ogarnęłaś salon! Teraz szybko pomaluję ściany i wracam do Ciebie.
To może być przytulenie i powiedzenie: ej, uśmiechnij się do mnie.
To może być całus na dobranoc.

Takie codzienne gesty miłości są szalenie ważne w życiu każdej pary! To one wywołują uśmiech na naszej twarzy i to one powodują, że nie możemy doczekać się powrotu do domu. I to dzięki tym zwykłym, codziennym gestom wiemy, jak dużo znaczymy dla tej drugiej osoby. Ale jest coś, co musisz wiedzieć o gestach miłości. Nie możesz ich oczekiwać. Nie możesz myśleć: jest moim mężem, więc należy mi się. On powinien tak mi zaparkować samochód, bo wie, że inaczej nie lubię, jest mi ciężko, itd. Codzienne gesty miłości dlatego są piękne, bo są bezinteresowne, są bez przymusu. Są robione po to, by wywołać nasz uśmiech. Powinnyśmy je doceniać, a nie ich wymagać.

Więcej wpisów promujących małżeństwo pod hashtagiem #małżeństwojestfajne

 

Pamiętaj: Piszemy dla Ciebie :) Jeśli spodobał Ci się post – powiedz nam o tym :)

2 komentarze

  1. nieprzyzwoitka

    Wzruszyłam się. Przepiękne są nie tylko gesty Dawida, ale również to, że Ty to widzisz!

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *