Co się znajdzie w naszym ebooku o oszczędzaniu + konkurs na nazwę

utworzone przez | wrz 24, 2019 | żyć lepiej | 0 komentarzy

Odkąd byłam dzieckiem, moi rodzice co i raz mówili mi, że powinnam oszczędzać pieniądze. Mówili mi, że powinnam mieć oddzielne konto, na które będę regularnie przelewała stałą ilość pieniędzy – tak na czarną godzinę, tak na emeryturę.
Rodzice mówili mi o tym dlaczego warto oszczędzać pieniądze, mówili jak to zrobić – przelewać – ale nie powiedzieli mi jak zacząć oszczędzać, kiedy wiecznie jesteś minusie.

A ten “minus” dopadł nas szybciej niż się spodziewałam… .

Co się znajdzie w naszym ebooku o oszczędzaniu + konkurs na nazwę

Fragment ebooka: dlaczego zaczęliśmy oszczędzać pieniądze

Takim prawdziwym, skrupulatnym oszczędzaniem zajęłam się pół roku po wspólnym zamieszkaniu z mężem na swoim. Dopiero zaczynaliśmy swoje kariery zawodowe, więc nasze zarobki były naprawdę marne! Kredyt, paliwo na samochód, opłaty stałe i życie – to wszystko pochłaniało ponad 100% naszej pensji.

Nie było miesiąca, abyśmy przeglądając historię naszych wydatków z konta bankowego nie stwierdzali „no tak, zgadza się, wszystko wydaliśmy, musimy naruszyć oszczędności…”.

To, co miało stać się naszym zabezpieczeniem na przyszłość, pieniądze, które zaoszczędziliśmy zanim staliśmy się małżeństwem – byliśmy zmuszeni wydawać już na początku naszej wspólnej drogi.
Nawet nie wiesz jak nas to martwiło.
To było dla nas okropne zderzenie z rzeczywistością!

Oszczędzać próbowaliśmy na wiele sposobów, lecz wszystkie okazywały się nieudolne. Trudno jest oszczędzać, kiedy za każdym razem stwierdzasz „kupiliśmy tylko to co potrzebne”, kiedy nie wiesz, ile tak naprawdę potrzebujesz pieniędzy do życia.
Każdego miesiąca rozglądaliśmy się po naszym mieszkaniu i zastanawialiśmy się – co tu się zmieniło, co pochłonęło nasz cały budżet!?

Wszystko zmieniło się nocą, kiedy wracałam od koleżanki uberem.

Zapytałam wtedy elegancko ubranego mężczyznę, dlaczego właściwie dorabia sobie na uberze? Czy to jest tego warte, skoro ma pracę, jest architektem. Odpowiedział bardzo otwarcie: moje potrzeby są większe niż moje zarobki.

Ta odpowiedź krążyła mi po głowie jeszcze wiele lat.

Za każdym razem, kiedy przelewałam pieniądze z konta oszczędnościowego na zwykłe, aby móc dokonać opłat, zastanawiałam się, czy nasze potrzeby są aż tak duże, że nie jesteśmy w stanie nic zaoszczędzić? Że nie jesteśmy w stanie wyżyć z naszej pensji?!
Spędzało mi to sen z powiek.

Jak bym nie liczyła, gdybyśmy wydawali pieniądze tylko na potrzebne rzeczy i opłaty, powinno nam zostać kilkaset złotych. A tymczasem – nie zostawało nic.

Miarka się przelała, kiedy dostaliśmy w pracy podwyżkę. Nasz budżet domowy zwiększył się o całe 300 zł, a pomimo większych wpływów na konto… – wciąż przelewaliśmy pieniądze z konta oszczędnościowego, aby móc opłacić w porę rachunki.

Gdzieś te 300 zł nam uciekało?
Jak?
Jakim cudem?!

Frustracja, jaką to w nas powodowało i strach, przed koniecznością porzucenia naszego mieszkania na rzecz mieszkania z rodzicami sprawiła, że postanowiliśmy porządnie przyjrzeć się naszym wydatkom. Gdzieś popełnialiśmy błąd, coś robiliśmy źle i musieliśmy dowiedzieć się co.

 

Wszystkie nasze doświadczenia, które pomogły nam wyjść z minusa, z comiesięcznego podbierania pieniędzy na przelewanie pieniędzy na konto oszczędnościowe, wraz z arkuszami pomocniczymi, spisaliśmy w formie ebooka. Pokazujemy tam całą naszą drogę, a także przemianę, jaką przeszliśmy przez ten cały okres czasu.

Ebook zawiera 5 rozdziałów, w których poruszamy takie tematy jak:

  1. Budżet domowy – poznanie swoich nawyków zakupowych i nauczenie się szukania w nich oszczędności bez rezygnacji z wygody i jakości, a wręcz tę jakość podnosząc (!)
  2. Przelewy – jak oszczędzać na zachciankach z wykorzystaniem drugiego konta
  3. Zakupy – zmiana sposobu myślenia o pieniądzach, na które pracujemy i o produktach, za które musimy zapłacić
  4. Zmiana nawyków – jak żyjąc wolniej, świadomiej można oszczędzić całkiem spore pieniądze
  5. Odporność na słowa – jak w oszczędzaniu pieniędzy potrzebna jest pewność siebie i swoich przekonań

 

Dlaczego ten ebook jest taki dobry?

Ponieważ napisaliśmy go my, młodzi ludzie, którzy zarabiając niewiele – zaczęli szukać ratunku w swoich finansach. Którzy pracując na etacie, zaczynając dorosłe życie, będąc na samym początku kariery zawodowej – próbują odnaleźć się w rosnących kosztach życia i odpowiedzialności, z jaką wiążą się podjęte decyzje i zobowiązania finansowe.
Napisaliśmy go my – młodzi, którzy chcą spokojnie żyć bez ciągłego zamartwiania się, czy wystarczy im pieniędzy do wypłaty.

 

Konkurs!

Nasz ebook będzie kosztował 50 zł. W tej cenie będzie 35 stron wiedzy i 6 arkuszy, które pomogą Wam poznać swoje wydatki i przestać się martwić o przyszłość finansową.
W cenie ebooka będzie też dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, która będzie miała na celu wspieranie się i pomaganie sobie w szukaniu oszczędności bez uszczerbku na jakości i komforcie życia.

Mamy natomiast problem z nazwą ebooka!
Chcielibyśmy aby nazwa ebooka o oszczędzaniu nawiązywała do powolnego, wolnego życia.

Nasz ebook to nie rady typu “zakręcaj wodę jak myjesz zęby”, a wiedza, która pozwoli Wam totalnie zmienić sposób patrzenia na Wasz dom i Wasze wartości. Wiedza, która zmieni Wasz styl życia.

 

Do 15.10.2019 czekamy na Wasze zgłoszenia w komentarzach na blogu pod tym postem i facebooku na
najlepszą nazwę dla naszego ebooka.

Osoba, której nazwa najbardziej nam się spodoba lub w największym stopniu nas zainspiruje – dostanie od nas ebooka wraz ze wszystkimi kartami za darmo :).

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *