Co oznacza kolor roku Very Peri według Pantone?

Każdego roku miliony projektantów oraz miłośników grafiki na całym świecie, z ekscytacją czeka na tę jedną wiadomość – jaki kolor przyszłego roku ogłosi Pantone! 

Kolory, które wybiera Pantone, bardzo często mają odzwierciedlenia w tym, czym danego roku żył cały świat!
Pod koniec 2020 roku, kolorami roku był duet szarości i żółci. Jak tłumaczył ten wybór Pantone – te kolory miały symbolizować  siłę i pozytywność; obietnicę lepszego jutra. 

W 1963 roku firma Panton zrewolucjonizowała świat designu tworząc system, który odzwierciedliłby kolory na różnych polach ich użytkowania. Szczególne znaczenie ma tu odzwierciedlenie koloru cyfrowego – w wersji drukowanej!

A jak jest w tym roku?

Kilka dni temu Pantone ogłosił, że kolorem roku 2022 będzie fiolet wpadający delikatnie w niebieski, z nutką czerwieni. Nazwał go kolorem Very peri. Jak podaje Pantone, ten kolor ma być odpowiedzią na długotrwająca pandemię. Very pari to kolor zmian, przemian, wyjścia z izolacji, a także kolor beztroskiej pewności siebie oraz ciekawości.

W swojej argumentacji Pantone kierował się również zmianami jakie zaszły w społeczeństwie w ciągu ostatnich lat, a dokładniej – wejściem wielu firm do świata online.

KURS: ZNACZENIE I SYMBOLIKA KOLORÓW

Poznaj symbolikę 10 najpopularniejszych kolorów i za pomocą kart pracy, które dla Ciebie przygotowałam, dowiedz się czy ten obszar, Twojego życia jest w harmonii i równowadze.

Z kursu dowiesz się również, jak możesz wpłynąć na te obszary swojego życia wykorzystując znaczenie i symbolikę kolorów.

229,00 

Ciekawostka o kolorze fioletowym

Założenia Pantone dotyczące nowego koloru roku sa bardzo bliskie temu, co symbolizuje sam kolor purpurowy!

Na początku XX wieku fiolet był również symbolem zmian społecznych. W Wielkiej Brytani i Stanach Zjednoczonych Ameryki fiolet można było zauważyć wśród sufrażystek walczących o prawa wyborcze kobiet; co, podobnie jak w przypadku argumentacji Pantone, miało symbolizować nadchodzące zmiany w społeczeństwie.

podobał Ci się ten post?

skomentuj go i puść dalej w świat!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

One little world – podsumowanie starego roku i słówko na 2022

One little world – podsumowanie starego roku i słówko na 2022

Powoli kończy się już styczeń, pierwszy miesiąc roku. Miesiąc, w którym staramy się przypomnieć sobie wszystkie sukcesy i nieliczne porażki ostatnich dwunastu miesięcy. W końcu, jak w tym roku coś nam się nie udało, to zrobimy to w przyszłym, prawda? Opracujemy nową...

Jak skutecznie podsumować rok i wyznaczyć nowe cele

Jak skutecznie podsumować rok i wyznaczyć nowe cele

Grudzień jest niesamowitym miesiącem. Zaczyna się zdumieniem i refleksją - dopiero co był listopad, odwiedzaliśmy groby bliskich, aby zaraz powiedzieć "i mamy grudzień, jak ten czas szybko mija". Później, zaczynają się przygotowania do Świąt. Zastanawianie się co komu...

Lekcje i wnioski po pierwszym roku własnej działalności!

Lekcje i wnioski po pierwszym roku własnej działalności!

Poranek. Sięgam po telefon i widzę powiadomienie z aplikacji bankowej: gratulujemy pierwszego roku działalności! Matko, to już rok?! - w mojej głowie zrobił się niezły error. Patrzyłam na te słowa i nie mogłam uwierzyć. Dawid, udało się! - krzyczałam już o szóstej...