Co oznacza kolor roku Very Peri według Pantone?

utworzone przez | gru 20, 2021 | Lifestyle | 0 komentarzy

Każdego roku miliony projektantów oraz miłośników grafiki na całym świecie, z ekscytacją czeka na tę jedną wiadomość – jaki kolor przyszłego roku ogłosi Pantone! 

Kolory, które wybiera Pantone, bardzo często mają odzwierciedlenia w tym, czym danego roku żył cały świat!
Pod koniec 2020 roku, kolorami roku był duet szarości i żółci. Jak tłumaczył ten wybór Pantone – te kolory miały symbolizować  siłę i pozytywność; obietnicę lepszego jutra. 

W 1963 roku firma Panton zrewolucjonizowała świat designu tworząc system, który odzwierciedliłby kolory na różnych polach ich użytkowania. Szczególne znaczenie ma tu odzwierciedlenie koloru cyfrowego – w wersji drukowanej!

A jak jest w tym roku?

Kilka dni temu Pantone ogłosił, że kolorem roku 2022 będzie fiolet wpadający delikatnie w niebieski, z nutką czerwieni. Nazwał go kolorem Very peri. Jak podaje Pantone, ten kolor ma być odpowiedzią na długotrwająca pandemię. Very pari to kolor zmian, przemian, wyjścia z izolacji, a także kolor beztroskiej pewności siebie oraz ciekawości.

W swojej argumentacji Pantone kierował się również zmianami jakie zaszły w społeczeństwie w ciągu ostatnich lat, a dokładniej – wejściem wielu firm do świata online.

KURS: ZNACZENIE I SYMBOLIKA KOLORÓW

Poznaj symbolikę 10 najpopularniejszych kolorów i za pomocą kart pracy, które dla Ciebie przygotowałam, dowiedz się czy ten obszar, Twojego życia jest w harmonii i równowadze.

Z kursu dowiesz się również, jak możesz wpłynąć na te obszary swojego życia wykorzystując znaczenie i symbolikę kolorów.

99,00 

Ciekawostka o kolorze fioletowym

Założenia Pantone dotyczące nowego koloru roku sa bardzo bliskie temu, co symbolizuje sam kolor purpurowy!

Na początku XX wieku fiolet był również symbolem zmian społecznych. W Wielkiej Brytani i Stanach Zjednoczonych Ameryki fiolet można było zauważyć wśród sufrażystek walczących o prawa wyborcze kobiet; co, podobnie jak w przypadku argumentacji Pantone, miało symbolizować nadchodzące zmiany w społeczeństwie.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *