Budżet domowy miesiąca lipiec – plik do pobrania

utworzone przez | lip 1, 2018 | żyć lepiej | 0 komentarzy

Zawsze powtarzam, że pójście na swoje było dla nas ogromnym wyzwaniem, jeśli chodzi o kontrolę budżetu domowego. Tym bardziej, że urządzaliśmy się od podstaw! Praktycznie nic nie zabraliśmy od rodziców, więc wszystko musieliśmy kupić “na już”. Jedno było pewne – nie bierzemy nic na raty, nic na kredyt. Każdy większy wydatek musieliśmy zaplanować. Musieliśmy obliczyć, czy będzie nas na niego stać.

budzet domowy lipiecBudżetowe podsumowanie miesiąca czerwiec

Czerwiec był dla nas miesiącem misz-marzem. Przestaliśmy kupować Czarkowi specjalistyczną karmę, na rzecz ryżu/kaszy, mięsa z indyka i marchewki, przez co “wzrosły” nasze wydatki jedzeniowe. Jednak wydatki na jedzenie, nie były wiarygodne. Wrzucaliśmy tam większość wydatków z większych sklepów. Ale dawało nam to mniej więcej pogląd na to, ile wydajemy.

Potrzebowaliśmy kilku miesięcy, kilku przeprowadzonych budżetów domowych, aby wprowadzić kolejny nawyk – to co kupujemy już w bardziej szczegółowy sposób rozpisujemy. Bierzemy rachunek i wypisujemy z niego różne produkty:
– warzywa
– owoce
– papier toaletowy
– kosmetyki
– jedzenie Czarka
– roślinki
itd.

Z miesiąca na miesiąc staramy się dokładniej prowadzić nasz budżet miesiąca, żeby w jak największym stopniu kontrolować nasze wydatki.

Nie zawsze mamy ochotę od razu lecieć do zeszytu, w którym kontrolujemy budżet, dlatego wszystkie niewpisane rachunki przypinamy na tablicę korkową. Staramy się mieć na tyle wszystko w jednym miejscu, aby zawsze móc skontrolować wydatki.

 

Nasz cel na lipiec i następne miesiące: prowadzić planner posiłków. Wszystko po to, aby w największym stopniu zoptymalizować wydatki na jedzenie i ograniczyć marnowanie czegokolwiek! Choćby to były “dupki” od chleba.

 

A jak Wasze budżetu domowe? Prowadziliście je w czerwcu? Wytrwaliście do końca? Dajcie znać!

 

Do pobraina: budżet na miesiąc lipiec 2018

fioletowyzielonyniebieskiżółty

 

UWAGA!

Pliki są do pobrania tylko do użytku osobistego. Nie wyrażam zgody na ich modyfikowanie, sprzedawanie, rozpowszechnianie i wykorzystywanie w celach komercyjnych bez mojej zgody.

Pliki są gotowe do pobrania w formacie pdf rozmiar A4.

 

Jak prowadzimy nasz budżet domowy przeczytasz tutaj.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *