Bóle miesiączkowe – jak je zmniejszyć?

utworzone przez | sty 23, 2017 | żyć lepiej | 0 komentarzy

Zastanawiałaś się kiedyś, skąd się biorą bóle miesiączkowe? Raz jest tak, że mimo okresu jesteśmy w stanie góry przenosić, a innym razem nie wstaniemy z łóżka, choćby kijem nas z niego wyganiali – bo boli, bo źle się czujemy. Każda z nas ma jakieś swoje sposoby na zmniejszenie bólu miesiączkowego, a ja postanowiłam zebrać je w całość!

Jeśli macie sprawdzony sposób na pozbycie się bólu miesiączkowego a ja go nie zapisałam – koniecznie piszcie w komentarzach! Pomóżmy sobie w tych dniach! :)

Z badań wynika, że osoby, które są narażone na duży stres mogą mieć dwa razy silniejsze bóle miesiączkowe. Bierze się to stąd, że w czasie stresu dochodzi do szybszego krążenia krwi, natomiast w czasie okresu – do skurczu mięśni, który w rezultacie utrudnia krwi przepływ, co my odczuwamy jako ból.

sposoby na ból miesiączkowy

Ciekawostka: uważa się, że osoby wrażliwe, perfekcyjne, niestabilne emocjonalnie silniej odczuwają bóle miesiączkowe!

Domowe sposoby na zmniejszenie bólu miesiączkowego

Pij kawę!

Kofeina działa pobudzająco – o tym wszyscy wiedzą. Ale nie każdy wie, że w małej ilości kofeina ma właściwości rozkurczające! Działa uspokajająco, usypiająco, relaksująco. Podobne właściwości ma rumianek i mięta.

Ciepła kąpiel

Wysoka temperatura działa łagodząco na mięśnie, powodując ich rozkurcz. Dzięki kąpieli w ciepłej (nie gorącej!) wodzie, nasze mięśnie rozluźnią się, przynosząc nam ulgę.

Joga, masaż i ruch

Nie sprawdzałam tej metody, jednak wyczytałam, że joga, ćwiczenia rozciągające oraz 30-to minutowy spacer powodują rozluźnienie mięśni, a tym samym zmniejszenie bólu. Ćwicząc, ruszając się wydzielają się dodatkowo hormony szczęścia, które zmniejszają odczuwanie bólu.

Dieta

W czasie miesiączki powinno spożywać się ryby, ze względu na dużą zawartość kwasów omega 3, które łagodzą skurcze. Dobrze na nasze samopoczucie wpłyną także magnez, wapń i potas – tłumaczy to, dlaczego w czasie okresu sięgamy po czekoladę! ;) Znalazłam też informację, która mówi, że powinniśmy spożywać zielone szparagi czy świeżego ogórka, natomiast należy unikać ziemniaków, pomarańczowej dyni i smażonych potraw. Dlaczego? Nie mam pojęcia.

Uświadom faceta!

Padłam ze śmiechu gdy znalazłam… TO! Radek Kotarski w POLIMATACH opowiada o miesiączce – specjalnie dla panów :D Czy wiedziałaś, że są na świecie miejsca, w których miesiączka jest czynnikiem łagodzącym wyrok w popełnieniu przez kobietę morderstwa? Ha! Takie cuda.

I pamiętaj: miesiączka nie daje Ci prawa do wyżywania się na mężu. On i tak się już Ciebie boi :D

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *