Ogier w łóżku? Wiesz co to znaczy?

utworzone przez | sie 18, 2016 | żyć lepiej | 0 komentarzy

Dzisiejszy post powstał w ramach akcji BLOGERZY VS NIEPŁODNOŚĆ. Kilkudziesięciu blogerów podejmuje wyzwanie obalenia MITÓW dotyczących niepłodności. Brzmi dziwnie? A jednak! Okazuje się, że problem niepłodności dotyka bardzo wielu osób. A jeszcze więcej krąży bzdurnych informacji na ten temat.

blogerzy-vs-nieplodnosc

Sprawność seksualna mężczyzny świadczy o jego płodności

 

Krępujący temat, co? Wyobraź sobie sytuację, w której Twój facet ma problem z poczęciem dziecka, a inni postrzegają go jako… słabeusza.
– Nie mogą mieć dzieci. Pewnie nie staje na wysokości zadania, if you know what I mean. Nie zaspokaja jej.

Nikt, kto ma w sobie choć odrobinę taktu i współczucia nie powie Ci takich komentarzy w prost, ale może tak pomyśleć. To bardzo przykre, ponieważ niewiele ma wspólnego z rzeczywistością. A właściwie to nie ma nic wspólnego – tylko rani.

Jak dzikość w łóżku i temperament faceta może świadczyć o jakości jego plemników? Łączenie tych dwóch rzeczy, a więc sprawności w łóżku i, chociażby, żywotności plemników, to tak jakby powiedzieć: dobry trener drużyny piłki nożnej musi być wyśmienitym bramkarzem, strzelcem i obrońcą.

Bo skoro:
kondycja fizyczna, kreatywność, znajomość kamasutry i umiejętność zaspokojenia partnerki wpływa na jakość plemników i ich żywotność
to równie dobrze: umiejętność przekazywania informacji, logicznego myślenia, myślenia strategicznego, znajomości ruchów kończyn, wytrzymałości mięśni, a także i charyzma – wpływa na: umiejętność gry, celność goli, orientację, koordynację, siłę mięśni i wytrzymałość fizyczną.

To przecież absurd!

DSC_0121_m

Na jakość plemników wpływa:

1. wiek
Z wiekiem pogarsza się jakość plemników. Choć ich produkcja trwa całe życie mężczyzny, to jednak z czasem będzie coraz trudniej o poczęcie dziecka. Plemniki nie będą już tak silne i szybkie. Ale nie ma się co dziwić – z wiekiem mężczyźni też nie robią się silniejsi, zdrowsi a kondycja sama się robi.

2. Zaburzenia odżywiania
Zbyt mała jak i zbyt duża waga mężczyzny, w znacznym stopniu wpływają na liczbę, budowę i ruchliwość plemników, a także ich zdolność łączenia się z otoczką komórki jajowej.
Ale nie ma co się temu dziwić – nam, kobietom, w czasie zaburzeń odżywiania może zatrzymać się miesiączka.

3. Wysoka temperatura
Zdradzę Ci sekret: nie pozwól trzymać swojemu facetowi laptopa na… kolanach i często bierz go na spacer! Ale unikaj jazdy na rowerze.
Plemniki nie lubią wysokiej temperatury, dlatego też jądra mężczyzny nie są w środku ciała. Ba! Czytałam nawet, że metodą „antykoncepcji” dla mężczyzn może być podnoszenie ich temperatury! Dlatego trzymanie laptopa na kolanach, zbyt długi czas siedzenia, także wysiłek fizyczny będąc na siodełku od roweru powoduje osłabienie nasienia.

4. Stres
Zauważyłaś pewnie, że w okresie stresu pogarsza Ci się cera i kondycja włosów? Stres to hormony, to buzująca krew, kołatanie serca. W przypadku mężczyzn, w czasie stresu podwyższa się poziom hormonów stresogennych, obniżających się poziom testosteronu oraz LH, odpowiadającego za produkcję plemników.

5. Choroby i infekcje
Pamiętaj, że w życiu nic nie jest zero-jedynkowe. Zawsze jest jakaś akcja-reakcja. Niektóre choroby, choć bezpośrednio mogą nie być związane z płodnością, to mogą przyczynić się do jej zaburzeń. Są to choroby układowe, hormonalne, zakażenia, ale i te, w których towarzyszy wysoka temperatura – a więc – gorączka.

6. Nałogi
Pamiętam, jak na pierwszych zajęciach z toksykologii usłyszeliśmy „Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. Tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną”. I tak jest z papierosami i alkoholem. O ile palenie paczki papierosów dziennie może przyczynić się do zaburzeń poprzez nasilony stres oksydacyjny, to alkohol w małych ilościach może wręcz przyczynić się do poprawy jakości plemników!!
Dla odmiany, na podstawach dietetyki nasz profesor powiedział: zaleca się picie 1 kieliszka wina dziennie. Poprawia to ukrwienie, krążenie krwi. Ale Polakom się o tym nie mówi, bo to zapobiegawczy narów i dla zdrowia są w stanie wypić 3 butelki! :)

7. Dieta
Znasz powiedzenie „jesteś tym, co jesz”? Wszystko co jesz, oddziałuje na organizm. Masz problemy z cerą i paznokciami? Zwiększasz spożycie produktów w cynk. Mężczyzna ma problemy z płodnością? Powinien zwiększyć podaż wit C i E (antyoksydanty), wit z grupy B, cynku, błonnika, kwasu foliowego (!).

 

I pamiętaj: JEDZ różnorodnie, ale NIE UŻYWAJ suplementów diety. Suplement diety to NIE lek. On nie ma prawa działać. Więcej o (nie)działaniu suplementów diety przeczytasz tutaj.

 

Szukając materiałów do tego postu, nigdzie nie natknęłam się na informację, jakoby kreatywność, temperament, doświadczenie łóżkowe czy nawet (!) problemy ze wzwodem miały wpływ na jakość plemników i płodność.

 

skomentuj-1

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *