Blogerki o blogowaniu – nisza w blogosferze

utworzone przez | sty 25, 2018 | żyć lepiej | 4 Komentarze

Któregoś razu, jak byłam bardzo malutka, poszłam z moją mamą do jej koleżanki z pracy. Koleżanka kiedyś była nauczycielką w szkole. I choć to spotkanie było 100 lat temu (!) to do dziś pamiętam jej słowa:
Kiedy robiliśmy imprezę w domu, czuliśmy się jak na jakiejś imprezie “firmowej” – wszędzie sami nauczyciele! I jak to nauczyciele – rozmawialiśmy o uczniach. Jak jakieś dziecko zmieniało szkołę, to w nowej szkole wcale nie miało czystej karty. My nauczyciele wymieniamy się opiniami o uczniach, opowiadamy sobie kto jaki jest.
Jak jakiś uczeń nam podpadnie, to nie bierzemy go do odpowiedzi, żeby nie było, że nauczyciel się mści. Idzie się wtedy do nauczycielki takiego przedmiotu, z którego uczeń jest dobry lub średni, i prosimy ją by postawiła mu z jedną czy dwie jedynki. Dziecko od razu się uspokaja! A te dwie jedynki mu nie zaszkodzą.

Byłam w strasznym szoku! Długo nie mogłam uwierzyć, że takie rzeczy mają miejsce! Aż dorosłam.

blogerki nagrywaja

Blogerki o blogowaniu – spełniamy postanowienia noworoczne!

Pisząc blog, przebywając wśród blogerów, z niektórymi nawiązuje się przyjaźnie. Okazuje się, że nie dość, że nadajecie na tych samych falach, nie dość, że się bardzo dobrze dogadujecie w takich zwykłych, codziennych tematach – to w końcu macie z kim porozmawiać o blogowaniu! Wymienić się doświadczeniem, poglądami, opiniami, zrobić burzę mózgu, która ma sens!
Bo nie oszukujmy się – bez względu kim byś z zawodu nie była, nikt Cię tak dobrze nie zrozumie jak osoba z branży. Dla osób spoza niej – możesz być zwyczajnie nudna. Zaczniesz gadać coś o google analytics, zasięgach, wtyczkach – a nim się obejrzysz rozmówca wyłączy się.

 

I tak w sylwestra, spontanicznie, postanowiłyśmy z Socjopatką nagrać pierwszego w życiu live’a! Nowy rok – nowa ja! Czas się przełamać i zacząć nagrywać na żywo! Tu i teraz! Raz kozie śmierć!

Po naszym live’ie okazało się, że podobało się Wam i chcecie więcej. Więc my – postanowiłyśmy, raz w miesiącu spotykać się i nagrywać o tym, o czym nie możemy przestać rozmawiać – o blogowaniu!

Okazało się, że mamy z Dagmarą kompletnie różne doświadczenia, różną ścieżkę kariery i czasami różne poglądy. Postanowiłyśmy podzielić się to wiedzą z Wami. Utworzyłyśmy na facebooku wydarzenie, w którym możecie śledzić termin następnych nagrań.

 

Pierwszy był o niszy. Czym jest nisza, czym się różni od grupy docelowej i jak znaleźć swoją niszę. Nagranie odbywało się i na naszych instastory i facebooku.

Już w lutym, między 12 a 17, będziemy rozmawiać o wenie, motywacji – skąd je wziąć, co zrobić, kiedy czujemy się wypaleni, apatyczni i mamy kompletną pustkę w głowie.

W marcu natomiast, prosto z Zakopanego, będziemy opowiadać o tym co dają znajomości w blogosferze, jak je nawiązywać i czego unikać!

 

Wszystko co opowiadamy oparte jest na naszym doświadczeniu i naszych obserwacjach. Nie chcemy Was uczyć i mówić Wam co macie robić. Chcemy byście odebrały to jako wspólną burzę mózgu. Jeśli macie jakieś tematy, które chcecie z nami skonfrontować, chcecie byśmy o nim opowiedzieli – dajcie znać w komentarzach tu lub na wydarzeniu.

A poniżej kilka ważnych linków:

[wc_button type=”primary” url=”https://www.facebook.com/MyNaSwoim/videos/873882376126496/” title=”Live: nisza w blogosferze” target=”” url_rel=”” icon_left=”facebook-square” icon_right=”” position=”” class=””]Live: nisza w blogosferze[/wc_button] [wc_button type=”primary” url=”https://www.facebook.com/events/165768664151722/” title=”Wydarzenie na fb” target=”blank” url_rel=”” icon_left=”commenting-o” icon_right=”” position=”” class=””]Wydarzenie na fb[/wc_button][wc_button type=”primary” url=”http://instagram.com/mynaswoim.pl” title=”Live na instastory” target=”blank” url_rel=”” icon_left=”gittip” icon_right=”” position=”” class=””]Live na Instastory[/wc_button]

 

4 komentarze

  1. Uśmiech w oczach

    Było super! Niecierpliwie czekam na kolejne wirtualne spotkania z Wami :)

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *