15 piosenek na pierwszy taniec po polsku

utworzone przez | lis 20, 2015 | żyć lepiej | 2 Komentarze

Po wpisaniu w google “piosenka na pierwszy taniec” wyskakuje milion propozycji. Nie, nie milion – jeszcze więcej! Większość utworów powtarza się nagminnie na każdym forum. Zebrałam wszystkie pozycje jakie dziewczyny podawały na forach jako ich utwór, przeczytałam każdy tekst by zobaczyć o czym jest i wklejam tu te, które wg mnie nie będą… ślubną GAFĄ!Podczas wyboru piosenki na pierwszy taniec warto dokładnie przeczytać o czym jest tekst. 

Pewnie nikt z gości nie będzie się wsłuchiwał w treść piosenki a będzie patrzył na Was ale…może lepiej nie kusić losu i nie zaczynać małżeństwa od tańca do piosenki o rozstaniu, nieszczęśliwej miłości, tęsknocie…? 

A niestety wiele dziewczyn właśnie takie piosenki wybrało. Najczęściej powtarzającym się utworem “gafą” jest “windą do nieba” zespołu 2+1. Refren jest super, może i wzruszający. Ale… przecież to jest piosenka o nieszczęśliwej miłości. Dziewczyna wychodzi za mąż za NIE TEGO, KTÓREGO KOCHA.
Nie będę też zaśmiecać Was weselną listą przebojów na pierwszy taniec. Ze wszystkich zebranych na forach wybrałam te, które wg mnie najbardziej nadają się na pierwszy taniec (pamiętając, że nie zawsze musi to być walc).
15 piosenek na pierwszy taniec 
 
Farba – Chcę tu zostać
Kancelaria – Zabiorę Cię
Jorgus – W szczęściu
Allegro dance – Wyjątkowy dzień
Grzegorz Hyzy, Tabb – Na chwile
Zagdańska – Rękawiczki
Grzegorz Tomczak – Niebieska piosenka
Paprodziad – Żono moja
Varius Manx – Dziękuję
Daro – Właśnie ty
Ivan Komarenko – Biała suknia 
Czy ja chciała bym mieć piosenkę disco polo na swój pierwszy taniec? Zdecydowanie nie. Nie dlatego, że nie lubię disco polo. Kiedyś usłyszałam od kogoś “ludzie to hipokryci, wszyscy śmieją się z disco polo, mówią, że nie lubią a jak przychodzi wesele to wszyscy wszystkie teksty piosenek znają”Coś w tym jest. Na weselu u nas pewnie będą piosenki disco polo ale.. na pierwszy taniec wolała bym coś bardziej uroczystego, głębszego… .
Moimi polskojęzycznymi faworytami są zdecydowanie dwa pierwsze punkty czyli Anna Jantar i Farba.
A Wy, co wybieracie na swój pierwszy taniec? :)

2 komentarze

 1. my na swoim

  Też sobie nie wyobrażam disco polo na 1 taniec ale jak widać ludzie biorą ;) I muszę powiedzieć że….tu zamieściłam chyba tylko 2 które wg mnie z braku laku się nadają. A bylo ich więcej!

  Odpowiedz
 2. Pomysł na ślub

  Moje typy to Grzegorz Tomczak i Anna Jantar – zdecydowanie. Piosenki disco polo na pierwszy taniec totalnie sobie nie wyobrażam. W ogóle nie przepadam za tego typu muzyką – nie powiem, że na weselu utworów z tego repertuaru nie było (bo były rzecz jasna), ale była to lista zamknięta. Precyzując – dj miał listę piosenek, które mogą się pojawić, ale również listę, z piosenkami, których puszczania ma absolutny zakaz choćby goście błagali go na kolanach ;)
  Wyboru piosenki "Winda do nieba" nie rozumiem, podobnie jak wielu innych wyborów (np. "I will always love You" Whitney Houston).
  My preferujemy muzykę anglojęzyczną i taką też wybraliśmy na pierwszy taniec – "When You say nothing at all" Ronana Keating'a.

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *