Kiedyś znajoma opowiedziała historię: siedzieliśmy z przyjaciółmi i wyszła teorie, że facetom wszystko kojarzy się z seksem. Postanowiliśmy zagrać w grę: dostajesz hasło i musisz od niego dojść do “seksu”. Koledze trafiła się “rozwielitka”. Oto jak sobie poradził: rozwielitka?! – co to kurwa jest rozwielitka? – kurwa – seks.
O butonierkach każdy słyszał. O kwiatonierkach – nie bardzo. Coś takiego jak “kwiatonierka” w nomenklaturze formalnej nie funkcjonuje, ale w praktyce już tak.
Butonierka zawsze znajduje się po lewej stronie klapy marynarki. Jeśli znajduje się po obu – kwiatek zawsze wkładamy z lewą! I to trzeba zapamiętać jak “amen” w pacierzu. Najlepiej sprawdzają się kwiaty z chudą łodyżką. Zazwyczaj w butonierkę mężczyźni wkładają goździk, ale i gerbery, róże.
Tak to wygląda w praktyce. Przez wcześniej wspomnianą dziurkę, wkłada się łodyżkę, a kwiat zdobi marynarkę. Aby nie pobrudzić marynarki, a także by kwiat pozostał piękny przez całe wesele, łodyżkę można włożyć do wody. Do tego służą pokazane niżej pojemniczki. Mogą być bardzo ozdobne, jak i klasyczne. Choć w przypadku elegancji trudno stwierdzić, co jest klasyczne :).
Przykładowe zdjęcia mężczyzn z butonierką:
I niekonwencjonalne butonierki:
W przypadku kwiatonierek jest nieco inaczej. Także przypinane są z lewej strony, jednakże ten zwyczaj został zaczerpnięty od butonierek. Jak wspomniałam wcześniej, formanie nic takiego jak kwiatonierka nie istnieje. Powstała ona na potrzeby wesela i chęci wyróżnienia się. Są to po prostu małe bukiety kwiatów przypięte do klapy marynarki.
Co warto zapamiętać: butonierki są mega eleganckie! Możecie w nich pójść na uroczystą kolację, ceremonię zaślubin i wesele. Należy ją umieścić po lewej stronie klapy marynarki.
Kwiatonierki powstały na potrzeby wesel – niczego więcej. Wyjście w kwiatonierce na uroczysty bankiet będzie dużym faux pas!
0 komentarzy