Budżet domowy do druku – październik

utworzone przez | paź 1, 2018 | żyć lepiej | 0 komentarzy

Mamy kolejny miesiąc więc czas na nowy budżet domowy – październik. Mam nadzieję, że już jesteście wprawieni w jego prowadzeniu. A jeśli jeszcze nie wiecie jak z niego korzystać – wskazówki niżej.
Enjoy!

Budżet domowy do druku – październik 2018

Jak korzystać z pliku budżetu domowego

Opłaty stałe

Tu zapisujemy wszystkie zobowiązania finansowe oraz stałe miesięczne wydatki:
– opłata za telefon
– internet
– prąd
– czynsz
– fryzjer – jeśli chodzicie do niego przynajmniej raz w miesiącu

W naszych opłatach stałych znalazły się też cztery tankowania samochodu oraz zakup czterech liquidów do e-papierosów.

Zapisywanie kiedy i ile liquidów kupujemy pomogło Dawidowi ograniczyć ich palenie. Okazało się, że kupując tą samą ilość liquidów rzadziej – pali mniej, niż jakby kupił wszystkie na raz.

Po zrealizowaniu każdej płatności – pozycję odhaczamy. Pozwala to nam kontrolować zobowiązania względem aktualnego budżetu jaki mamy.

 

Wydatki stałe

Wydatki stałe to wszystko to, co normalnie kupujemy, a wiec:
– jedzenie
– środki do higieny osobistej
– ubrania
– karma dla psa

Po zsumowaniu wszystkich wydatków jakie robimy w ciągu miesiąca – zapisujemy konkretne kwoty jakie przeznaczyliśmy na daną kategorię. Dzięki temu możemy porównać czy w danym miesiącu wydaliśmy na żywność więcej czy mniej, jak często (co ile miesięcy) kupujemy nowe ubrania i ile na nie przeznaczamy.

 

Wydatki nadprogramowe

To są wszystkie nasze przyjemności i sytuacje kryzysowe jak:
– wyjście do teatru
– wizyta u dentysty
– wizyta u weterynarza
– czyjś ślub (pralnia, zakup prezentu, taksówka)
– dodatki do domu

Zapisujemy tutaj wszystko to, co jest wydatkiem nieregularnym, nieokresowym, który stanowi potencjalne źródło zaoszczędzenia.

 

Podsumoawnie

Nasze podsumowanie jest bardzo matematyczne: zapisujemy ile wyniosła nasza pensja w danym miesiącu, ile kosztowały nas wydatki stałe, ile nadprogramowe i ile udało nam się zaoszczędzić. Czarno na białym wiemy jak wyglądał nasz budżet w tym miesiącu.

 

Prawa strona

Zapisujemy tutaj totalnie każdy wydatek! Każdą złotówkę.
Aby łatwiej było nam liczyć i sumować poszczególne kategorie – podobne rzeczy zapisujemy obok siebie po przecinku.
Zakupy spożywcze w jednej linijce, jedzenie Czarka w kolejnej, wszystkie tankowania w następnej, itd. Taka forma zapisu jest zdecydowanie dużo łatwiejsza przy późniejszym sumowaniu wydatków, niż szukanie wszystkiego po całej kartce.

Dla naszej ciekawości z boczku wypisywaliśmy jeszcze kwoty konkretnych produktów, np. ile wydaliśmy na owoce, alkohol, słodycze… .

 

[eltdf_button size=”” type=”” text=”pobierz plik” custom_class=”” icon_pack=”font-awesome” fa_icon=”” link=”http://mynaswoim.pl/wp-content/uploads/2018/10/budzet-domowy-październik-2018.pdf” target=”_self” color=”” hover_color=”” background_color=”” hover_background_color=”” border_color=”” hover_border_color=”” font_size=”” font_weight=”” margin=””]

 

Jeśli chcecie dostawać na maila powiadomienia o nowych plikach do pobrania, nowych szablonach kontroli budżetu domowego – wystarczy, że zapiszecie się na budżetowy newsletter :)

 

[eltdf_button size=”” type=”” text=”zapisuję się do newslettera” custom_class=”” icon_pack=”font-elegant” fe_icon=”” link=”https://landing.mailerlite.com/webforms/landing/y4c6a8″ target=”_self” color=”” hover_color=”” background_color=”” hover_background_color=”” border_color=”” hover_border_color=”” font_size=”” font_weight=”” margin=””]

 

 

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *